Справу екс-керівника Охтирської психлікарні призначили до розгляду

Справу екс-керівника Охтирської психлікарні Лілії Неофітної  розглядатимуть по суті. Так вирішили сьогодні під час  підготовчого засідання. Прокуратура обвинувачує жінку та патологоанатома у залишенні пацієнтів у небезпеці. Йдеться про події зими 2017 року. Тоді від пневмонії в лікарні померли  4 людей.

 Лілія Неофітна з 2009 до 2017 року очолювала охтирську психлікарню. Наразі її обвинувачують у залишенні пацієнтів у небезпеці.

“Це кримінальне провадження  – це твір на вільну тему «Як розправитися з Неофітною». Працівники прокуратури є виконавцями політичного замовлення. Мене вирішили катувати морально”, – говорить Лілія Неофітна.

Інша жінка  – патологоанатом тієї ж лікарні. За версією прокуратури, вона вносила неправдиві відомості до журналу розтину тіл померлих.

“Я повністю покладаюся на розсуд суду”, – говорить Юлія Максименко.

У підготовчому судовому засідання  сторона захисту у своїх виступах просила повернути обвинувальний акт прокурору.

“Які саме умисні насильницькі дії  – дію чи бездіяльність учинила Лілія Павлівна. Там вказано, що температура в лікарні була нижче встановлених норм ДБН. Я навіть не буду сперечатися. Але жодного посилання на те, які об’єктивні дії вчинила Неофітна  – цього в обвинувальному акті не вказується”, – говорить адвокат Валерій Буняк.

“Сторона захисту читала обвинувальний акт в тій частині, яка їм сподобалася. Повністю обвинувальний акт не прочитай. Бо не побачити об’єктивну і суб’єктивну сторону в обвинувальному акті на 41 сторінку  – це, на мою думку, є спосіб маніпулювання сторони захисту. Вважаю, що у цьому кримінальному провадженні досудове розслідування проведено повно та всебічно і справа підлягає до судового розгляду”, – говорить Роман Дронов, прокурор прокуратури Сумської області.

Після години в нарадчій кімнаті суддя вирішує прихначити справу до озгляду

Наступне судове засідання призначили на 14 листопада на 9 ранку. Йдеться про події зими 2017 року. Тоді у деяких відділеннях психлікарні зафіксували температуру плюс 13 градусів.   Якщо вину обвинувачених доведуть, то за статтею «Залишення у небезпеці» – їм загрожує до 8 років позбавлення волі.

Додам, 24 лютого 2017 року– депутати облради проголосували за звільнення Лілії Неофітної.  Зараз це рішення вона оскаржує в Зарічному суді Сум.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь