Справу про розгін Сумського майдану будуть слухати у Білопіллі

2 жовтня засідання мало відбутись у Білопільському районному суді. Засідання відкрили, втім продовжити не змогли.

Обвинувачених – 9 осіб. Серед них – екс-прокурор області Руслан Білокінь.  О пів на 12  суддя вирішує зібратись за три тижні, 24 жовтня, бо не зявились представник генпрокуратури, частина обвинувачуваних та постраждалі.

Справа стосується подій 26-27 січня 2014 року, коли співробітники міліції розігнали сумський євромайдан, учасники якого зайшли до будівлі обласної ради. Тоді затримали 13-ть людей – їм інкримінували захоплення адмінбудівлі. Сумчанин Олександр Ревенко  був там: “За чотири роки багато чого змінилося, єдине, що хотілось би сказати, я не хочу казати, що хтось винуватий, хтось не винуватий. Звісно, що є виновні, і я думаю, що певні люди, які зараз обвинувачуються, вони були в курсі цих подій, і певну причетність мають до цього. Було б приємніше, якщо б знайшли тіх, хто там більше палками тоді махав, і займався побиттям людей. То цих людей не знайдено, і я думаю, що навряд чи знайдуть”.

Слідство у справі тривало понад 4 роки. Із червня цього року обвинувальний акт мандрує судами. Спочатку був Ковпаківський районний суд міста Суми. “Судді Ковпаківського районного суду заявляли самовідводи у даному провадженні. Ці самовідводи були задоволенні, зокрема враховуючи те, що певні події мали місце у Ковпаківському районному суді. Під час розгляду провадження повинні будуть допитуватись деякі судді Ковпаківського районного суду і помічники”, – повідомив Владислав Костенко, суддя-спікер.

 Далі ухвалою апеляційного суду справу передали до Зарічного райсуду міста. Речниця суду Наталія Сидоренко повідомила:”  З матеріалів кримінального провадження вбачається, що судді Клімашевська, Янголь, Сибільов та Шершак у даному кримінальному провадженні заявили самовідводи, які були задоволені у визначений законом порядку. Оскільки у Зарічному районному суді не можливо було утворити склад суду необхідний для розгляду даного кримінального провадження 30 серпня цього року разом із поданням справу скеровано до Апеляційного суду для вирішення питання про направлення справи до іншого суду за підсудністю”.

Місяць тому матеріали справи передали до Білопільському районного суду.

 

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь