Суд не повернув арештовані 1,2 млн доларів екс-очільнику Сумщини Юрію Чмирю

Печерський районний суд Києва не повернув власнику 1,2 млн доларів. Кошти були вилучені у липні цього року в колишнього заступника голови Адміністрації Президента, нинішнього депутата Сумської обласної ради Юрія Чмиря. Прокуратура провела обшук індивідуальних банківських сейфів в Укрсиббанку, під час яких виявлено готівки вдвічі більше, ніж задекларував посадовець. У жовтні ці кошти були визнані речовими доказами.

«За клопотанням прокуратури Печерським районним судом м. Суми накладено арешт на вилучені кошти вказаної особи, які ймовірно отримані з неофіційних джерел та з яких не було сплачено податки до державного бюджету. Разом з цим у грудні цього року слідчим суддею відмовлено власнику у повернені вилучених коштів і досудове розслідування триває”, повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.
«Я взагалі вважаю, що це замовлення чиєсь. Дякую за запоздалий дзвінок. До побачення», –
так прокоментував ситуацію Юрій Чмирь.

“Є відповідна податкова перевірка, яка встановила походження цих коштів і встановила відповідно кому ці гроші належать. Тому, у рамках податкової перевірки Юрія Павловича, жодного порушення пов’язаного з цими грошима або з їх недекларуванням – не має. Тому, на даний момент тут іде питання, що суддя фактично без виклику Юрія Павловича або іншого власника майна одноосібно вирішила питання, щодо накладення арешту, але це буде підставою розгляду даного рішення і перевірки його законності апеляційним судом”, –повідомив адвокат Юрія Чмиря Тарас Безпалий. 
У липні цього року проведені обшуки у 14 квартирах у столиці, які записані на 20-тирічну доньку Юрія Чмиря та 3 парко місця. Паралельно прокуратура Сумської області направила справу до суду. Юрія Чмиря підозрюють у підробці документів, приховуванні паспорта та наданні недостовірної інформації у декларації 2016-го року. Перше судове засідання призначене на кінець січня. Максимально, чоловікові загрожує до двох років позбавлення волі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь