Суд зобов’язав прокуратуру відкрити справу на головного поліціянта Сумщини


Відкрити кримінальне провадження стосовно начальника ГУ Нацполіції – таке рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси. Він, за скаргою представника ГО “Люстраційне бюро України”, зобов’язав прокуратуру Черкаської області відкрити кримінальне провадження стосовно Миколи Лушпієнка, який раніше очолював міліцію Черкащини, а зараз керує поліцією Сумської області.

Чітко прослідковується причетність начальника УМВС України Черкаської області на той момент Лушпієнка Миколи Миколайовича щодо організації схеми з відмивання бюджетних коштів через ДАЇ в Черкаській області. Відразу після призначення Сіманчука заступником Лушпієнка починає діяти схема розкрадання бюджетних коштів, що отримуються при проведенні механічних оглядів працівниками ДАІ. Прокуратура замість того щоб притягнути до відповідальності Лушпієнка, допитує його у якості свідка“, – так сказала у суді адвокат ГО “Люстраційне бюро України”.

У 2011-му заступника Миколи Лушпієнка (за часів керування Черкаською міліцією) Миколу Сіманчука та екс-головного ДАІшика Сумщини Віталія Кармазіна суд визнав винними у махінаціях із техоглядом машин. Та через рік Вищий спеціалізований суд вирок скасував. Екс-поліціянтів випустив із СІЗО, а справу направив на дорозслідування. За 12 днів після цього Віталій Кармазін загинув у аварії. Слідство ж стосовно Миколи Сіманчука до сьогодні триває.

За інформацією в.о. прес-секретаря прокуратури Черкаської області, у відомстві рішення суду ще не отримали, а тому кримінальне провадження не відкрили.

Сам Микола Лушпієнко повідомив, що про рішення суду не знав: “Я не знаю, я уточню це питання і потім вам, чесне слово скажу. Перший раз чую повірте мені“.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь