Сумам повернули гроші

Станом на 1 вересня було остаточно ліквідовано казначейську заборгованість перед розпорядниками бюджетних коштів.
Борг виник через те, що з 2012 року уряд систематично не давав місцевим громадам користуватися заробленими коштами. Оскільки на єдиний казначейський рахунок надходять гроші як державного, так і місцевих бюджетів, Кабмін фактично вийняв із сумської кишені 35 млн. грн.
Заборгованість нарешті погашено, тепер слід реалізувати цьогорічні плани з облаштування дворів та ремонту доріг – заявив міський голова Сум. Олександр Лисенко підкреслив – зробити все навряд чи вдасться, але до цього треба прагнути.
Ситуація змінилася на краще після повернення до Конституції 2004 року – каже народний депутат України Олег Медуниця. За словами члена бюджетного комітету, парламент здобув додаткові важелі впливу, тож уряду запропонували варіант вирішення проблеми – скорочення бюджетних витрат. Це було зроблено, і борги вдалося погасити навіть без залучення іноземних траншів.
Останніми роками ситуація з проходженням платежів справді була катастрофічною – каже колишній очільник Сум. Але є сумніви, що питання закрито.
На думку Мінаєва, слід дивитися, як події розвиватимуться далі. Але в будь-якому випадку те, що місцеве самоврядування виходить на нормальний режим фінансування запланованих робіт – позитивний сигнал.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь