Сумчан попередили про обов’язковість загально будинкових лічильників

2 місяці мають жителі багатоквартирних будинків, щоб визначитися, у який спосіб встановлювати загальнобудинкові лічильники. Таких має бути три: на холодну, гарячу воду і теплову енергію. Про це говорили вчора під час брифінгу у міській раді. Відколи стартує відлік часу, – поки не говорять.

У п’ятиповерхівці по вулиці Миру, 34 – 60 квартир. За інформацією «Міськводоканалу», тут мають встановити лічильник холодної води – один на всіх. Мешканець будинку Сергій Адамович – проти: «Це зайве, бо якщо в будинку є відремонтовані комунікації, це півбіди, але якщо будинок старий і труби трухляві, з них витікає вода – по тонні за рік, чому люди повинні переплачувати за халатність жеків? Також встановлення лічильників має бути за рахунок «Водоканалу», це їм потрібно, не нам»

Що коштуватиме загальнобудинковий прилад пояснила начальниця абонентського відділу КП «Міськводоканал» Людмила Коваль:  «Якщо ми зараз взяли будинок, в якому буде лічильник, візьмемо діаметр 50, то це буде на будинок 155 тисяч приблизно». Платити за майбутній лічильник доведеться з власної кишені, говорить Людмила Коваль. Те ж стосується й лічильників на гарячу воду, говорить

заступниця директора Департаменту «Енергозбут» ТОВ «Сумитеплоенерго» Вікторія Врублевська: «Наприклад, для 9-поверхового будинку, в якому налічується 105 квартир, вартість оснащення вузла комерційного обліку гарячої води коштуватиме: будівельно-монтажні роботи, вартість лічильника, це будуть складати приблизно 60 тисяч гривень. Враховуючи те, що в тарифах на послуги немає видатків на ці витрати , підприємство «Сумитеплоенерго»  планує залучити саме кредитні кошти на виконання цієї роботи. Ці кошти будуть закладені до решти витрат підприємства, і вартість оснащення будинка в цілому складатиме 90 тисяч гривень».

«У людей вибір: встановити самим чи буде це робити оператор зовнішніх мереж – ціна в 1,5-2 рази дорожча», – повідомила заступниця директора дирекції «Котельня північного промвузла» Ірина Рибальченко.

На думку голови асоціації ОСББ «Сумщина» Романа Гученка, він має стимулювати споживачів до облаштування своїх квартир індивідуальними приладами. «У кого не встановлений квартирний лічильник – вся різниця між загальнобудинковим і квартирним лічильниками буде лягати на тих, в кого не встановлені, тому що ми не знаємо, скільки вони використовують води», прокоментував РоманГученко.

За інформацією Вікторії Врублевської, загальнобудинкові лічильники з теплової енергії встановлені у 90 відсотках будинків.

Закон про комерційний облік набрав чинності у серпні 2018 року. Кінцевий термін виконання умови – облаштування загальнобудинковими лічильниками житлових будинків – до 2 серпня 2019 року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь