Сумчанам на вихідних показували нічні перформанси


Вистави у підвалі галереї, нічні тіні у вікнах та сучасне мистецтво під відкритим небом. Четвертий проект «Ночі музеїв» відбувся цими вихідними.   О 9 вечора на Театральній площі  сумчанам показали ідею майбутнього музейного кварталу. Тут кілька інсталяцій.

“Усі знають, що на цьому місці створять центр сучасного мистецтва, бо в Сумах маленькі галереї, а ми хочемо тут центр зробити з 2 залами”, – говорить Вадим Дубодєлов, співорганізатор.

“Загальна назва інсталяції  – «Дихання». Два надувні об’єкти символізують наші легені, можливо це просто дихання землі. Це щось свіже і необхідне нашому життю”, – говорить Олексій Малих, художник.

Далі у підвалі Агенції промоції   – живий музей від першої в Україні фабрики акторської майстерності. У 5 кімнатах  – 5 акторів. Тематика  – соціальна.  У першій кімнаті Христина – грає  дівчину легкої поведінки.

Це проститутка, у якої є дитина, але в неї немає вибору, щоб працювати. Суспільство так все їй склало, що вона не може навчатися, у неї немає іншого вибору,  і це їй не подобається”, – говорить Христина Зограбян, акторка.

Поруч – патологоанатом на робочому місці. Далі – історія колишнього митця. Ще 2 історії  – це  священик за гратами та втомлена від життя працівниця буфету.

“Це все моторошно, гнітючі враження, ми кожен день проходимо мимо цього у своєму житті і часто не помічаємо, а тут в очі кидається”,  – розповідає відвідувач Дмитро.

“Перформанс дуже цікавий, це життя наше, але таке чорне, яке ми приховуємо як спідня білизна”, – каже Наталія.

Фінал проекту відбувався вночі на Троїцькій. Там майже опівночі показували тіні у вікнах від театру Нянькіних.

“Це якісь всередині наші темні та світлі сторони, якісь наші фобії, або уподобання, і все це під музику зі світлом”, – розповідає про ідею Володимир Нянькін.

 «Ніч музеїв» у Сумах влаштовують вчетверте. Розпочався з 11 ранку. Триває до опівночі. Усього беруть участь у цьому проекті понад 20 локацій. Це музеї, галереї та міські площі.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь