Сумчанам зроблять перерахунок на вивіз сміття

Тиждень як сумчани живуть з новими тарифами на збір і вивіз сміття. 19 липня міський голова підписав додаткові угоди з надавачами послуг – підприємствами «А-Муссон» і «Сервісресурс». Нові цифри у платіжках (із перерахунком) споживачі побачать після 10 серпня.

Платіжки для містян, яких обслуговує підприємство «А-Муссон», для багатоповерхівок зросли на 6 гривень 23 копійки в місяць, для приватного сектору на 7 гривень 86 копійок. Люди, яких обслуговує «Сервісресурс», у багатоповерхівках сплачуватимуть на 5 гривень 93 копійки більше на людину, у приватному секторі 5 гривень 75 копійок.
ТОВ «А-Муссон»

Було
Багатоповерхівка – 13 грн 31 коп.
Приватний сектор – 9 грн 76 коп.
Стало
Багатоповерхівки – 19 грн 54 коп.
Приватний сектор – 17 грн 62 коп.

ТОВ «Сервісресурс»

Було
Багатоповерхівки – 13 грн 92 коп.
Приватний сектор – 9 грн 70 коп.
Стало
Багатоповерхівки – 19 грн 85 коп.
Приватний сектор – 15 грн 45 коп.

Олексій Олійник, директор ТОВ «А-Муссон», сказав:

«Ми тариф просили трохи більший, щоб можна було розвиватись, щоб можна було будувати. Тому що дуже багато у нас за останній час багато згоріло контейнерів, багато викрадається коліс з контейнерів для сміття, тому що ми збудували сортувальну лінію, ми виставили дзвіночки, сітки для роздільного збору, тому що з 1 січня вийшов закон про роздільний збір. Ми ці всі умови виконали».

Ірина Набока, заступник директора ТОВ «Сервісресурс», сказала:

«Підвищення даного тарифу було зумовлено зростанням цін на паливо. Але ж у нас уже декілька років не було підвищення було тільки корегування по заробітній платі, але ж зараз ми виставляли ціну спочатку, котра була на 23 гривні 80 копійок – це саме для багатоповерхівок і на 18 гривень 72 копійок для приватного сектору. Але шляхом зменшення витрат на паливо, взявши мінімальні ціни ми знизили і також шляхом договірних відносин з орендарями, де орендується наше приміщення. Ми змогли знизити ціни на послуги вивезення твердих побутових відходів для нашого населення».

Запрацювали нові тарифи з 19 липня, повідомив перший заступник міського голови. Тоді з надавачами послуги уклали додаткову угоду – з вимогами.

Володимир Войтенко, перший заступник міського голови, сказав:

«Вони повинні до 1 вересня розробити графік встановлення нових майданчиків сміттєвих. Це «А-Муссон» по ньому заявлено 50 майданчиків» і «Сервісресурс» повинен до кінця року встановити всі майданчики на своїй території. Просто в «А-Муссона» три чверті міста обслуговується і в том числі приватний сектор, а «Сервісресурс» там обслуговується 9-й мікрорайон, 12-й мікрорайон. І там у них знаходиться всього 48 майданчиків».

Сергій Гапуніч, член постійної комісії з питань ЖКГ Громадської ради при міському голові, сказав:

«Тариф не є економічно обґрунтованим. Якщо взяти структуру тарифу, то ми бачимо, що там і контейнери знаходяться в оренді. Оренда контейнера 400 грн на місяць. Якщо взяти на рік, то можна купити новий контейнер. Тобто складові тарифу є завищеними. Так само і по оренді автомобілів, не один із перевізників компаній не використовує свій транспорт. Все іде через підставні фірми так би мовити, через оренду. Оренда автомобіля від 60 до 80 тисяч гривень на місяць, тобто за рік теж можна купити новий автомобіль. І все це закладається в тариф. Тобто тарифи на сьогодні, я вважаю, завищенні»

Востаннє у Сумах тарифи для обох підприємств, що вивозять сміття підвищували у травні минулого року. Двома роками раніше відбувся конкурс на надання послуг зі збору та поводженням зі сміттям: розіграли 4 лоти, три з яких здобув «А-Муссон» і один «Сервісресурс». Тоді представники обох підприємств заявляли про виробничі потужності та плани на роботу (12.03.2015). Обіцяли сортувати сміття та частіше його вивозити.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь