Сумчанок обстежили на рак молочної залози


Сьогодні – Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Дату встановили, щоб привернути увагу суспільства до найпоширенішої жіночої онкопатології. У Сумах цього дня хірурги оглядали жінок у сумських поліклініках і в обласному онкодиспансері.

За сьогоднішній день до міських лікарень Сум на огляд прийшли понад 1200 жінок. Патології виявили у десятої частини. З них у трьох запідозрили онкологію. До онкодиспансеру прийшли 130 жінок. У 38 виявили мастопатії, у 5 – доброякісні новоутворення молочної залози, у двох запідозрили рак. До того ж, у однієї жінки запідозрили злоякісне новоутворення шкіри – меланому.

Слідкувати за станом своїх молочних залоз  жінки повинні щодня, говорить лікар Іван Коцюба: «Коли жінка прокинулася, йде в ванну кімнату, вона повинна подивитися на свої молочні залози. Підняти руки за голову і подивитися: чи є деформація, виділення, ущільнення». Окрім само обстеження, раз на рік слід відвідувати лікаря для профілактичного огляду і за необхідності робити УЗД-дослідження або мамографію.

Щоб попередити рак молочної залози, лікар радить уникати зловживання алкоголем, куріння, абортів і пізніх перших пологів. Особливо уважними мають бути жінки, в родині яких були випадки раку.

 Усього на обліку в обласному онкодиспансері перебувають 4850 жінок з діагнозом рак молочної залози. За 9 місяців цього року вперше онкопатологію молочної залози виявили у 300 жінок. У минулому році таких було 476. У близько 85% жінок Сумщини рак молочної залози виявляють на ранніх стадіях.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь