Сумчани піднялися на Монблан

Двоє сумчан здійснили сходження на найвищу точку Західної Європи – гору Монблан заввишки 4810 метрів. Альпінізмом сумчанин Юрій Васильєв почав захоплюватися в цьому році, коли вперше відвідав зимові Карпати. До цього були сімейні туристичні походи в Крим, на Кавказ. Свій перший п’ятитисячник підкорював разом з батьком та подругою. До сходження на г. Монблан готувалися півроку.

Юрій Васильєв розповів: «Це загальна фізична підготовка, яка передбачає біг, велосипед, і інше, плавання безумовно, басейн».

Маршрут планували самостійно: вивчали інтернет, акліматизаційні програми. Спочатку було сходження на гору Бревен, висоту Ні д’Егль, і льодовик Тет Рус, звідки починався маршрут. Стартували об 11 вечора. Найважчим було відійти від табору.

«Коли ми тільки піднімалися, підходили до Гранд Кулуару, пройшов дощик невеличкий такий, і пів години напевно сипало, пролітали камінчики, такі знаєте, від малих якихось до досить великих. Ну і ліхтарі, тобто ніч, зорі над головою, маєте розуміти, що досить екстремальний був відрізок», – додав чоловік.

В горах Юрій познайомився з киянином В’ячеславом Чумаком. У наступному році вони планують разом піднятися на гору Казбек, що на Кавказі.

«Дуже так класно бачити своїх, на будь-яких різних вершинах,це додає впевненості в собі й приємного спілкування. З такого, що такого запам’яталось, це те, коли встаєш посеред ночі, дивишся на гори, і бачиш як лізуть якісь світлячки на гори, думаєш: вони на всю голову», – поділився враженнями В’ячеслав Чумак.

Сходження на г. Монблан обійшлось понад 11 тисяч гривень на кожного.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь