Сумчани протестували проти вирубки Баранівського лісу

Мешканці урочища Баранівка, що в Сумах, сьогодні зібрались проти вирізання дерев під їхніми будинками. Люди, які живуть поруч, вважають, що таким чином розчищаються майданчики під нові забудови. Лісники, які там працюють – про те, що рубкою дерев борються з короїдом. На місці новобудов на вулиці Доватора декілька років тому росли сосни, розповідає Олексій Крулик:

«На цьому місці, де ми з вами знаходимось, і де вже стоять будинки, був ліс. Сосни 60-70 років. Їх вирізали з невідомо яких причин. Будемо звертатись до громадськості, будемо не давати їм пиляти, будемо робити все, що в наших силах».

Його сусід показує сухі дерева, поточені комахами, які не вирубують. Говорить  Михайло Сєльський:

«Ми звертались з приводу знесення тих дерев, які там знаходяться і говорили про те, що є сосни, які заражені короїдом, які бажано спиляти і ми готові допомогти у вивезенні цих дерев. Але нам сказали, що є кордон вирубки і за межі кордону вирубки вони не пиляють ці дерева».

Сьогодні десяток мешканців вулиці Доватора влаштували акцію протесту, скандують: «Не дамо знищити ліс».

Звертаємось за роз’ясненнями до Сумського держлісгоспу. Інженер з охорони захисту лісу Валерій Цюх показує нам електрону карту цього кварталу з функцією джіпіес навігації – стверджує, що сухі дерева знаходяться за межею дільниці, де була дозволена рубка. Говорить Валерій Цюх:

«Спиляні, тому що квартал – один, виділа – другі. Дивіться, будь ласка – це карта, якраз на кордоні між 18 і 22-им».

На картинці маркер розташований у 18-му секторі…Там і була проведена рубка. Як пояснив такі розбіжності лісничий Роман Чубун, верхівковий короїд рухається швидше, ніж лісникам надають дозволи на рубку уражених дерев. Говорить Роман Чубун:

«Коли ми спиляли рубку, це у нас зайняло час між виміткою та випискою лісорубного квитка, десь місяць, два. Після того як ми почали різати, на даній ділянці і навіть за її межами були виявлені вже нові місця верхівкового короїда».

 В іншому місці Баранівського урочища посеред лісу фундамент майбутнього будинку. Кому він належить – жодних розпізнавальних знаків. Як повідомив нам Роман Чубун, лісничий державного Сумського лісництва, це  територія підприємства обласної ради «Сумиобагроліс». Завтра ми спробуємо дізнатись: хто будується на їхній території і з чийого дозволу. Нагадаю, 31 липня ми розповідали про подібну історію з вирубкою лісу на Баранівці. Тоді ми з’ясували, що розчищати територію урочища під забудови почали у квітні 2009 року. Серед отримувачів ділянок були як колишні, так і діючі лісівники.  Додам, що площа урочища Баранівка – це 330 гектарів, із яких, за інформацією лісівників, короїдом було уражено понад 40%.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь