Сумщина на шостому місці у рейтингу формування ОТГ

Динаміка позитивна. Так характеризують децентралізацію у межах Сумської області аналітики харківського центру «Обсерваторія демократії». Сьогодні вони були в Сумах – спільно з Центром досліджень регіональної безпеки СумДУ влаштували дискусію.

Антон Авксентьєв, аналітик центру «Обсерваторія демократії»: “десь рік-півтора тому була лише одна територіальна громада, зараз є вже 18 існуючих , ще декілька створюються. Є питання щодо якості громад, наразі всі ОТГ знаходяться в пільговому стані, коли вони отримали додаткові повноваження, додаткові ресурси, але не додаткові зобов’язання. Наприклад, вони отримують субвенції, щодо фінансування освіти, лікарень, тому саме від того чи буде зараз закладений фундамент спроможності громад, залежить перспективи, як це буде, коли цих субвенцій держава не буде вже надавати“.

Аналітики провели дослідження ходу реформ на Сумщині, поділились результатами із присутніми. Зазначають, що Сумська область посіла 6 місце в загальному рейтингу щодо формування об’єднаних тер.громад. Проблемним питанням назвали мінімальний рівень співробітництва між тер.громадами. На Сумщині лише 2 тер.громади скористалися інструментами співробітництва і було укладено 1 договір. Тоді як у сусідній Полтавській області 190 громад скористалися співробітництвом і уклади 37 угод.

Андріана Костенко, політолог проблему вбачає у тому, що ОТГ не розуміють куди і як ефективно витрачати кошти.

Григорій Стариков,   експерт з регіонального розвитку сумського підрозділу «Центр розвитку  місцевого самоврядування»: “регіональний розвиток свої цілі вбачає вирівняти розвиток між сільськими та міськими громадами, а це неможливо і шкідливо; якщо іти шляхом такого штучного відрізання і затримки розвитку міських громад, шляхом створення маленьких і не дуже спроможних сільських, це далеко не перспективний напрямок”.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь