Сумська нотаріус безпідставно змінила власника землі

Безпідставно змінила власника землі та зареєструвала договір оренди. Так вчинила у Сумах приватний нотаріус Тамара Бурбика по відношенню до ділянки за театром імені Щепкіна. За першою зміною 4 сотки землі з комунальної власності перетворились у державну – про це свідчить публічна кадастрова карта. Інформацію про те, що саме цей нотаріус і саме такі внесла зміни, нам підтвердили в обласному управлінні Держгеокадастру прес-секретар Ольга Гречка:

« Відомості на земельну ділянку площею 0, 0429 Га, що знаходиться за адресою: м. Суми, Театральна площа внесені в державний земельний кадастр, форма власності – комунальна. 17 лютого 2016 року приватним нотаріусом Сумського міського нотаріального округу зареєстровано право власності за територіальною громадою Сумської міської ради, форма власності – державна».

Аби внести зміни до кадастрової карти, щоб ця ділянка відображалась як земля міста, мерії слід звернутись до цього ж нотаріуса, сказали у Держгеокадастрі. Наразі таких звернень до Тамари Бурбики, повідомив нам директор Департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко, вони не направляли.

Щодо скасування договору оренди, який нотаріус зареєструвала у 2016 році, судова справа у касації. Загалом за цю землю міськрада та приватна фірма «Сейро» судяться 15 років. Остання у 2000 році взяла в оренду 4 сотки за театром під літній майданчик. Три роки потому міськрада скасувала своє рішення про оренду, бо ця земля набула статусу рекреаційної зони, і у червні 2006-го Вищий адміністративний суд відмовив фірмі «Сейро», яка вимагала у міської ради зареєструвати договір оренди. Це мало бути остаточне рішення у спорі за землю. Сім років тому власник приватної фірми отримав дозволи на будівництво тут двоповерхового кафе. Наразі до ділянки підведена електромережа. Начальник відділу з питань нотаріату обласного управління юстиції Анатолій Єрьоменко говорить:

« При посвідченні договору оренди землі нотаріус у своїй діяльності керується Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». При цьому державному чи приватному нотаріусу повинні надати наступні документи: паспорти, коди, тобто він перевіряє повноваження сторін, також право установчий документ на землю. Крім того він бере іще витяг із державного кадастру. Що стосується рішення суду, якщо воно не є право установчим документом, нотаріус не зобов’язаний його перевіряти по єдиному реєстру судових рішень».

Нотаріус Тамара Бурбика протягом цього тижня обіцяла нам надати інтерв’ю, на підставі яких документів вона вносила інформацію до електронних реєстрів, але вчора відмовилась, попросивши надати письмовий запит – його ми сьогодні надіслали.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь