Сумські депутати не проголосували за створення російськомовних класів у школах


Сьогодні у Сумах депутати міськради вирішували, чи потрібно таке місцевим школам. Корпусу запропонували відкоригувати прийняте минулого разу рішення – про викладання винятково українською.

“Ми пропонуємо доповнити пунктом створення у загальноосвітніх навчальних закладах комунальної власності на території міста Суми навчальних  класів з навчанням на іншій мові,  ніж у навчальному закладі в цілому.  На виконання пункту 1  цього рішення внести зміни до статутів навчальних закладів, передбачивши українську мову як мову навчання в таких закладах до 01. 07.  2017”, – каже депутат Сумської  міської ради від Самопомочі Олександр Зименко.

“Це рішення є тавтологією і немає сенсу його приймати”, – говорить Андрій Крамченков, депутат від фракції “За Україну!”.

Ігор Перепека, депутат Сумської міськради від “Опозиційного блоку” каже: “Я пропоную внести зміни і визнати це  рішення,  що має рекомендаційний характер”.

На сесію прийшли батьки учнів 3 закладів: 30-ї початкової, 18-ї та Олександрівської гімназії.

Ірина Рибницька, мати учня школи № 30 каже: “Родители проэкт поддерживают и просят внести такую редакцию, что пункт 1 носит рекомендационный характер и должен выполнятся исходя из требований законодательства Украины”. 

Заступник начальника управління освіти і науки сумської міськради Тетяна Дрига каже: “Управлінням видано наказ на переведення 3 шкіл на україномовну школу навчання. Зараз готуємося до зміни статуту. Для переведення на україномовну форму навчання підручники з української мови і гроші десь півтора мільйона гривень. У російськомовних батьків є можливість при написанні заяви навчати дітей у російськомовних класах”. 

Цей  проект рішення  депутати не підтримали. «За» проголосували 17-ть з 33 присутніх у залі. Нагадаю, місяць тому, 29 березня, депутати міськради ухвалили: всі базові дисципліни в загальноосвітніх навчальних закладах Сум викладають винятково українською.

Людмила Мозгова, аналітик з питань освіти асоціації міст України каже: “Якщо на Сумщині регіональною мовою є російська, то можуть в закладах освіти створюватися класи з вивчення предметів російською мовою”.

 

За інформацією управління освіти, російською мовою у Сумах навчаються близько двох із половиною тисяч учнів. Від 18 квітня батьки Олександрівської гімназії, 18-ї та 30-ї початкової школи почали збирати підписи під ось цим відкритим листом. У ньому виклали норми закону, які порушуються рішенням депутатського корпусу.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь