Сумські депутати змінили склад виконкому

На сесії міської ради  – переформатування. Рішенням депутатів сумської міської ради змінили склад виконавчого комітету. Складає 19 чоловік замість 16 як було раніше. Також змінили і заступників сумського міського голови.

Перед тим, як перейти до розгляду питань про склад виконавчого комітету – депутати двічі виходили на перерви – радитись. Перемовини тривали загалом близько години. Міжфракційні стосунки з’ясовували й упродовж засідання.

Таким чином виконавчий комітет залишили Іван Боршош, Владислав Дзись, Андрій Мельник, Олександр Журба і Володимир Штейнінгер.

“Я столкнулся с многочисленными договорняками, которыми руководит наш глава начальник. Я отказался участвовать в них и автоматически оказался неудобен нынешней городской власти”, – говорить Володимир Штейнінгер, колишній член виконавчого комітету.

“Мені стало нецікаво працювати там. Я не бачив конструктиву. Це громадська робота і я не зобов’язаний цим займатися”, – каже Іван Боршош.

Нові обличчя у виконавчому  комітеті  – це  8 осіб – Олександр Байдак та Едуард Кучменко представляють партію «За Україну»; Віталій Зікрань та Костянтин Тихенко від Опоблоку; Віталій Моісеєнко і Дмитро Нагорний – БПП «Солідарність»; Віра Мотречко – ВО «Батьківщина», Максим Галицький – ВО «Свобода».

Підтримали такий склад 38 депутатів із 39-ти присутніх у залі. Ініціатором цього проекту про розпуск попереднього виконкому з 16 осіб була фракція «Солідарність».

“Рішення, які приймаються виконавчим комітетом не відповідають інтересам громади міста Суми. Ми пам’ятаємо скандальне голосування про підвищення вартості проїзду.  З кожним новим членом була співбесіда, ці люди нас завірили в принциповості питань. Якщо нічого не зміниться, нічого не заважає нам на черговій сесії міської ради ставити питання про розпуск”, – повідомив Дмитро Лантушенко, депутат Сумської міськради від БПП “Солідарність”.

Окрім того, за рішенням депкорпусу, у міського голови тепер плюс 2 заступники – Віра Мотречко та Максим Галицький.

“Мені ще не надані обов’язки, буде розподіл обов’язків, буду працювати для дітей, для громади, сподіваюся, що залишать фізичну культуру і спорт, бо це моє”, – каже Віра Мотречко.

“Досвід роботи дозволяє навики,  які здобуті на попередніх посадах використовувати в подальшому. Я був головою комісії з питань архітектури і змелених відносин, я думаю далі буду працювати в цьому напрямку”, – каже Максим Галицький.

“Більшість із цих людей не розглядалася, що якась більшість має бути. Виконком сформований за пропозиціями всіх фракцій, які знаходяться в міській раді. Заступники були консолідовано обговорені з депкорпусом, з представниками підприємств великих”, – говорить Олександр Лисенко, сумський міський голова. 

“Немає залежності від кількості депутатів до кількості членів виконкому. їх може бути 10, 8 або стільки скільки депутатів. все залежить від того, хто ці люди. Заступників може бути стільки, скільки треба міському голові”, – говорить Володимир Феськов, експерт інститут політичної освіти.

Також на сесії змінили склад депутатських комісій. Тепер земельну очолить В’ячеслав Степченко від «Солідарності». Також до складу цієї комісії включили Олега Левченка від «Батьківщини», а Володимир Чепік від фракції «За Україну» з комісії архітектурної перейшов до бюджетної.

Поспілкуватися з тими, хто вийшов з виконкому  – а саме, Андрієм Мельником та Владиславом Дзисем не змогли. Перший не брав слухавки. Другий послався на зайнятість.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь