Сумські фігуристи розпочнуть сезон на Всеукраїнських змаганнях


Генеральну прокатку програми влаштували сумські фігуристи. Через день вони виступлять на Всеукраїнських змаганнях на роликових ковзанах.

Фінальне тренування перед змаганнями. Фігуристи показують свої підготовлені виступи при глядачах. Тренери спеціально влаштовують їм атмосферу змагань, аби морально налаштувати спортсменів.

Катерина Макаренко, тренер з фігурного катання, говорить: «Тренування розпочалися з червня. Дуже багато дітей були вимушені відмовитися від відпочинку, не поїхати на море. Бо майже кожного дня відбувалися посилені ОФП, СФП, тут саме на ролердромі, у дітей було по 2-3 тренування в день, по 9-10 тренувань на тиждень. Ми їдемо не тільки за медалями, а й за змагальним досвідом. Це дуже важливо, бо цього року ми веземо багато дебютантів».

Крім фігуристів з досвідом, виступатимуть й новачки.  Суми представлять майже 40 спортсменів. Найстаршим 15 років, наймолодшим – п’ять.

Анастасія, фігуристка, каже: «Від нього дуже багато радості. І мені дуже подобається мій тренер, вона мене вже вчить другий рік».

Катерина, фігуристка, каже: «Можна катать елементи. Коли тренер не прийшов – можна кататися просто».

Фігурне катання на роликових ковзанах – спорт, який не фінансується. Тож витрати за змагання та тренування – на батьках.

Марина Чукіна, мама фігуристки, говорить: «Дорога десь 500 грн, ну, я їжджу з нею, вона ще маленька. І взнос також десь 400-500 грн. Ковзани – це приблизно 13 тисяч. Але знову ж: самі простенькі, чи не простенькі. Професійні взагалі можуть коштувати й 2 тисячі євро. Тренування… Загальні тренування, індивідуальні – виходить десь 2-3 тисячі. Костюми теж, в залежності яка складність. Це може бути і 2 тисячі і 14-ть. Це залежить від матеріалу й стразиків. Важко. Але коли бачиш результати, то воно якось легше».

Готуються спортсмени й на міжнародні змагання: чемпіонати світу та Європи на роликових ковзанах. У листопаді вони розпочнуть сезон на льоду.

Сумські фігуристи вирушать у місто Кам’янське, Дніпропетровської області, де вони змагатимуться на чемпіонаті, з суботи 21-го жовтня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь