Сумські ОСББ можуть зробити ремонти на 70% за рахунок міського бюджету

У Сумах ремонтують багатоповерхівки на умовах співфінансування. 30% гроші мешканців, решта 70% з міського бюджету. За цією програмою капітальні ремонти розпочали в 9-ти будинках. З міського бюджету на це виділили близько двох із половиною мільйонів гривень.
Це п’ятиповерхівка на Івана Харитоненка, 24. Будівлі 47 років. У ній 90 квартир. ОСББ тут створили у 2016 році.

Олена Михайличенко, мешканка будинку на Івана Харитоненка, 24, розповіла:

«Ми платимо по 3,40 за квадратний метр плюс 1,20 з квадратного метра на капітальний ремонт. Я думаю, що це дуже і дуже мало».

Цьогоріч у ремонт цієї багатоповерхівки вклали 650 тисяч гривень.

Роман Гученко, голова ОСББ «Загальна справа», розповів:

«Відсотків 70 живуть люди похилого віку все ж таки повірили й згодились взяти кредит, сплачувати більше і на сьогодні ми маємо встановлений індивідуальний теплопункт, замінені вікна в місцях загального користування, встановлені додаткові двері, замінена повністю холодна вода, каналізація з випусками, встановлено лед-освітлення, замінені автомати».

Цій п’ятиповерхівці 55 років. Тут 60 квартир. 60% мешканців мають субсидії.

Сергій Адамович, голова ОСББ «Суми Миру 34», розповів:

«У нас два кредити по цьому будинку. Перший ми брали в тому році – це встановлення вікон, дверей пластикових і встановлення індивідуального теплового вузла, а також заміна комунальної електрики – це заміна лед-ламп по підвалах і під’їздам. Міська рада нам надала 270 тисяч гривень, з державного бюджету ми отримали близько 40 тисяч компенсацій і близько 60 тисяч – це наш кредит, який ми платимо десь в період трьох років».

Олексій Криндельов, мешканець будинку на Миру, 34, розповів:

«В планах міняти колись опалювальну систему у підвалі. Опалювальний лічильник поставили економний, хороший. Ще двір нам обіцяли зробити, а так поки не зробили, євро двір. Будемо сподіватися, що зроблять».

Утеплили й два будинки на вулиці 5-й парковий проїзд. Це двох та триповерхові будівлі.

Олександр Осипчий, голова СОББ «Альянс 2», розповів:

«500 тисяч виділила Сумська міська рада, а 200 тисяч – це кошти мешканців, тобто кожна квартира здала по 5 тисяч гривень, а решта коштів була зібрана з ОСББ, тобто ті, що ми щомісячно збираємо кошти. Вони теж були витрачені на утеплення».

Нагадаю, цьогоріч на проведення ремонтних робіт в ОСББ з міського бюджету виділили майже 15 мільйонів гривень. Дві третини цих грошей направили на повне фінансування робіт, третину – на співфінансування 70 на 30. Останнє у Сумах впроваджують третій рік поспіль. Відповідно збільшується й фінансування: 2016 рік – одне ОСББ отримало 105 тис. грн; 2017 – 12 ОСББ виділили  3,2 млн грн.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь