Сумські студенти написали всеукраїнський диктант єдності

Сьогодні, у День української писемності та мови українське радіо 18-тий рік поспіль транслювало всеукраїнський диктант. Стартували об 11.30.

Назва цьогорічного  диктанту –  “Крила України”. Він про іноземців, для яких Україна стала другою Батьківщиною. До початку диктанту – текст тримається в таємниці. Його автор – викладач, автор підручників з української мови Олександр Авраменко. Не тільки почути, а й побачити, що відбувається по той бік радіоприймача можна було у прямому ефірі на різних платформах суспільного мовника.

У сумському машинобудівному коледжі текст писали близько 30 студентів різних груп – техніки та видавці. Діана сьогодні писала диктант вперше.

«Дуже цікаво. Перевірю свої сили надішлю обов’язково. – Чи складний на твою думку був диктант? – ні він не був складний. Такі диктанти повинні проводитися в Україні. Вони єднають українців, популяризують українську мову»,- розповіла студентка Діана Савченко.

Аби диктант перевірили умови залишаються незмінними: його слід писати лише від руки, надруковані у будь-якому текстовому редакторі файли не перевірятимуть. Надіслати ж роботу на перевірку можна у конверті та електронною поштою – для цього написаний від руки диктант слід відсканувати чи сфотографувати. 11 листопада текст радіодиктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання самостійно.

«Ми кожного року долучаємося за можливості онлайн чи в записі, тому що є іноді технічні проблеми, але ми обов’язково долучаємося, це все на бажання наших студентів і ви побачили, що в нас не були зігнані групи, а тільки ті хто хотів долучитися», – зауважила викладач української мови Наталія Пономаренко.

Координаторка проекту – Аліна Акуленко – диктант пише у студії поряд з Олександром Авраменком.

«Він пізнавальний, він світлий, радісний, він повчальний в хорошому сенсі цього слова. Тобто, він не дидактичний, але він повчальний. Він змушує пошукати не тільки орфограми, когось змушує замислитися, які проходили в житті, але не замислювалися»,– прокоментувала Аліна Акуленко.

Нагадаємо, у 2017 році «Українське радіо» отримало майже 28999 тисяч текстів. Переможцями визнали 123 особи. Цьогоріч у грудні, до Святого Миколая, в ефірі «Українського радіо» оголосять переможців та надішлють їм посилками символічні подарунки – книги.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь