Сумські тхеквондисти вибороли 138 нагород за сезон


Сезон з медалями. Сумські тхеквондисти клубу «Зірки олімпу»  з осені змагаються на різних Всеукраїнських змаганнях. З вересня по квітень у них було 13-ть змагань, на яких сумчани отримали 138 нагород: 71-ну «золоту», 38- «срібних» та 29-ть «Бронзових.

 Сабунім, добок, кіхаб  або ж інакше: тренер, одяг та бойовий крик. Цим корейским словам вчать дітей на тренуваннях. Їх треба знати, як  удари та прийоми. Спортивні навички тхеквондисти перевіряють на атестації й за це отримують пояси.

Тхеквондист Тимур Матвієнко  каже: ” Мені його дали за те, що я на атестації вивчив все, що для цього треба було й отримав.  Я займаюсь півтора роки. Мені тут подобається наша підготовка. Як тренер все пояснює подобається”.

Аліса Павленко, тхеквондистка, говорить: “Спочатку мені треба було прийти сюди, витримати все це, пройти атестацію й так мені дали цей пояс. -Що саме витримати?- Витримати тут це фізичні навантаження. Тут треба бути готовим до всього. Ти ж самі спаринги або тренування по дві години. це дуже важко.Любий вид спорту, це в першу чергу здоров’я, а саме тхеквандо, мабуть, це самооборона”.

 Євгенія Бокатова, тхеквондистка, каже: “Коли ми на «захисті», коли б’ємося, коли на «лапах» працюємо, коли відпрацьовуємо удари. Цікаві тренування.  Коли боїшся, то тренер скаже, що треба й буде все гарно. –тренер…?- каже, що ти зможеш, зможеш виграти. Так і говорить”.

 Усього у клубі тренується більше ста спортсменів. З них близько 40-ка – постійні учасники змагань у своїх вікових та вагових групах. Спортсмени різного віку: від семи до 15-ти років. Розподілені вони на три групи. Працюють з ними чотири тренера на двох основних базах. Саме від віку залежить навантаження та кількість тренувань.

Олександр Хоменко, тренер з тхеквондо, говорить:  “Основна група тренується сім разів на тиждень. Вихідний тільки у неділю, у суботу два тренування. Постійні виїзди. Кожні вихідні їздимо на змагання. Нещодавно був чемпіонат України, там також багато нагород: «золото», «срібло», набрали нагород. Розписується план тренувань, під найважливіші старти. Для них це чемпіонат України. Дитина виграє чемпіонат, тоді вже готуємось на Європу чи світ. Тобто все пишеться під старт, а вже потім йде підготовка: загально-фізична або спеціальні”.

На минулому тижні спортсмени повернулися з медалями чемпіонату України, який був у Харкові. Цими вихідними сумчани змагалися у столиці на відкритому турнірі, де завоювали 14-ть нагород, з них вісім «золотих». 12 травня змагання «Зірки олімпу» відбудуться у Сумах.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь