Сумські “євродвори”: на торгах відсутні торги


Відбувся аукціон на ремонт прибудинкової території в Сумах. У системі «Прозорро» управління капітального будівництва Сумської міської ради за 18 та 19 квітня розіграло між будівельними фірмами 8 лотів.

Це території на вулицях Герасима Кондратьєва, Котляревського, Прокоф’єва, Романа Атаманюка і на проспекті Курському. Сумарно виділили з міського бюджету на них близько 19,5 млн. грн. Участь в торгах брали ТОВ «Зеніт-Брук», ТОВ «Будортранс», дочірнє підприємство ПАТ «Сумбуд» і ТОВ “Суми-Сервіс-Буд” – по два-три претенденти на кожну пропозицію. За підсумком аукціону, найнижчі ціни запропонували дві компанії: ТОВ «Зеніт-Брук» і ТОВ «Будортранс», вони й претендують на статус переможців. Шість лотів із восьми може взяти «Зеніт-Брук». А за підсумком усіх проведених станом на 19 квітня тендерів, він “візьме” половину всієї території, виставленої на аукціон.

“Встигнемо зробити, якщо буде фінансування. Ми все робимо самостійно, у нас є спеціалізоване обладання. Почали роботи на об’єктах, тендери на які були минулого року – район вулиці Івана Сірка, Металургів, Прокоф’єва”, – повідомив директор ТОВ “Зеніт-Брук” Олексій Сисоєв.

За результатами торгів 18 та 19 квітня фірми-учасники запропонували на 2 млн грн менше, ніж передбачав замовник. Це були тендери сьомого десятка з початку року на капітальний ремонт прибудинкової території. Як повідомив 20 квітня начальник управління капітального будівництва Сумської міської ради Віталій Шилов, усього цього року на всі “євродвори” планують до 60 млн. грн.

«Завтра буде ще один блок тендерів. Цього року заплановано 102 двори, близько 30 об’єківт вийшли на тендери. Всього витратимо на двори 50-60 млн. грн. Це не тільки замощення плиткою, ми робимо підходи до під’їздів, облаштовуємо лавки, урни, робимо парковки – особливо це проблема 9-го мікрорайону”, – розповів Віталій Шилов.

Прибудинкову територію цьогоріч ремонтуватимуть загалом 8  суб’єктів: 5-ть підприємств – «Зеніт-Брук», ТОВ «Оптімас», ТОВ «Брук-Буд», ТОВ «Брук-Стріт», Комерційна Фірма «Консалтинг», ТОВ «Будортранс»; і два приватних підприємці: Олександр Неселевський та Олексій Сисоєв. Сім суб’єктів – усі, крім «Будортрансу», – фірми, пов’язані між собою засновниками та директорами або адресами.

За словами члена громадської бюджетної комісії Максима Корнієнка, це не є порушенням – система «Прозорро» з такої причини не блокує участь тієї чи іншої фірми у торгах. Натомість, є питання до самої конкуренції – вона відсутня. Як за підсумком аукціонів 18 та 19 квітня, так і проведених у березні цього року.

“Основна проблема залишається. Незважаючи на те, що, начебто, електронні торги відбуваються, але по факту жодної конкуренції у даних торгах немає. Якщо минулого року на «Прозорро» не виносився жоден євродвір, то у поточному році вартість будівництва зростає, і вартість одного двора виходить більше 1,5 млн грн., і замовник зобов’язаний проводить окрему закупівлю. Основним у нас знову замощувачем залишається «Зеніт-Брук», фіктивну конкуренцію їй створює «Будортранс», з якою заключались договори в попередніх роках, але, підкреслюю: конкуренція є суто фіктивною, бо в ході торгів жоден з учасників не зменшує свою пропозицію і перемагає та компанія, з якою, як можна здогадатись, була попередня домовленість”, – говорить Максим Корнієнко. 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь