Сумському краєзнавчому музею подарували стародавні прикраси

Стародавні прикраси – краєзнавчому музею. Їх подарував колекціонер Сергій Гуцан. Це – набір із трьох предметів: очілля, шийна прикраса – гривна – та нагрудний ланцюг.

Колекція з трьох прикрас була знайдена під Сумами. Приблизний їх вік – третє століття нашої ери.

Краєзнавець Сергій Гуцан каже:

«Це була мрія в моєму житті якусь стародавню річ знайти, я знайшов і після певних роздумів вирішив, що потрібно віддати її державі.  Ореол київської культури, яку не варто плутати з Київською Руссю – оце Суми і Брянск. Уже в Полтаві цього мало, в Черкасах його нема, Чернігівщина там трішки є, це така чисто сумська фішка. Для України це суперунікальні предмети. Нагрудна прикраса, нашийна прикраса – гривна, і на голову одягали оцей віночок.  Це або символ влади або священника атрибути, волхва можливо»

Лариса Білинська, завідувачка сектором археології, каже:

«Такі прикраси виготовлялися або із бронзи або із латуні. Виготовлялися в складній техніці виємчатих емалей, основу складає метал, потім заповнювали виїмки пастоподібною масою, яка була поширена в Придніпров’ї в прикрасах»

Владислав Терентьєв, директор обласного краєзнавчого музею:

«Будуть буквально цими днями вміщені до стаціонарної експозиції музею, де у нас уже є матеріали по носіїв київської археологічної культури на теренах Сумщини. Стануть окрасою нашої експозиції, відвідувачі зможуть їх переглянути»

Артефакти знаходились на глибині 15 сантиметрів, за словами працівників музею, предмети збереглися добре.

Торік Сергій Гуцан передав цьому музею колекцію з п’яти бронзових серпів, приблизний вік яких – 5-15 століття до нашої ери. Наразі вони знаходяться на реставрації у науково-дослідному центрі у Києві. Сьогоднішній подарунок музей також планує віддати на реставрацію – там само повинні визначити й більш точний вік прикрас.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь