Сумському училищу мистецтв подарували скульптуру Бортнянського

Училищу мистецтв і культури імені Бортнянського подарували Бортнянського. Скульптуру, яка відображає українського композитора епохи бароко, презентували сьогодні у стінах закладу. Роботу над скульптурою автор – Артур Гармидер – завершив два роки тому. Привіз її зі Львова, де зараз живе і працює.

З0-річний чоловік 1,8 заввишки, у класичному одязі 18 сторіччя. Автор витратив на скульптуру три місяці та майже 80 кг гіпсу.

Артур Гармидер – автор скульптури, розповідає:

«Виконувалася вона в натуральному розмірі, приблизно до параметрів людини 1,70-1,85 м. Я там використав класичний одяг, який відповідає цілком тій епохі, яка була на той час, коли жив Бортнянський”

Ідея оселити гіпсового Бортнянського у цих стінах належить авторові. Це подарунок закладу, де Артур Гармидер навчався 10 років тому…Відкривали скульптуру під звуки творів Дмитра Бортнянського.

Аліса Висєканцова – студентка училища, говорить:

 «Він написав багато творів для хорів, для оркестрів, і він був видатним в своїй справі. Ми виділимося серед усіх інших, це єдиний заклад мабуть, у якому є така гарна скульптура». 

Це не перша скульптурна робота Артура Гармидера у Сумах. Два роки тому на стіні дитячої художньої школи імені Михайла Лисенка з’явилась меморіальна дошка.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь