Сумську обласну наукову бібліотеку хочуть перейменувати

На честь Пантелеймона Куліша. Таку назву хочуть дати Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці. Зараз вона без прив’язки до чийогось імені, раніше була – Надії Крупської. Ініціатива про присвоєння імені українського письменника поки на стадії обговорень.

Володимир Михайловський – один із тих, хто хоче, щоб у назві бібліотеки було прізвище Куліша. Близько місяця тому написали лист щодо доцільності перейменування. Він говорить: «Вона повинна мати якусь назву. Навіть не просто назву, а на честь нашого земляка. Чому ні? Перші твори Куліша написані нашим українським правописом»

Весною цього року щодо цієї ідеї відбулося громадське обговорення.
Наталія Дмитракова, заступник директора з наукової роботи бібліотеки, говорить:«186 осіб взяли участь у голосуванні. Більшість тих хто брав участь в громадському обговоренні запропонували залишити ім’я обласна наукова бібліотека без будь-якого імені. Оскільки сказати хто кращий чи Грабовський, Леся Українка, чи той хто проектував бібліотеку Кобиляков, Олесь, чи Пантелеймон Куліш – взагалі то важко, і якщо ми зупинилися на тому, щоб не присвоювати ім’я бібліотеці, якщо громада так вирішила, то хай так і буде»

Рішення про присвоєння імені бібліотеці мають ухвалити депутати обласної ради – зараз питання вивчають там. Тетяна Головко, заступник голови Сумської обласної ради, розповіла: «Ми обговоримо це на комісії з питань освіти та науки ще раз, бо це рекомендація була комісії щодо іменування. Ми винесемо це питання ще раз і говоримо з трудовим колективом»

Торік у жовтні бібліотека офіційно позбавилась приставки «імені Крупської» – на виконання закону про декомунізацію. Між собою ж її працівники не згадують дружину Володимира Леніна вже років із 10-ть. Загалом, література тих часів – переїхала у підвал. У цьому відділі знаходиться декомунізована суспільно-політична література. Тут близько трьох тисяч книг. Дістають їх лише для наукових досліджень.

Пантелеймон Куліш – наш земляк, уродженець селища Вороніж. Нині це Шосткинський район. За життя літератора ця територія входила до Глухівського уїзду Чернігівської губернії. Про внесок письменника у літературну та історичну спадщину України нам розказала Валентина Владимирова – кандидат філологічних наук, власне, саме творчість Пантелеймона Куліша – це її тема дисертації. Вона говорить: «Це автор першого історичного роману в українській літератури під назвою «Чорна рада». Це етнограф, це фольклорист, це мовознавець. Розвивав літературу в її жанрах, розвивав мистецтво в широкому розумінні цього слова, головне те, що він ще у той час, ще у 19 столітті, намітив вектор Європейського розвитку. Велика честь мати ім’я славетного земляка Куліша, бо навряд чи є така постать, серед наших земляків, які б дорівнялися силою своїх різно діянь»

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь