Сумську суддю рекомендують до складу Верховного Суду України

Суддю Апеляційного суду Сумської області рекомендують у склад Верховного Суду. Зокрема, її Касаційної кримінальної палати. Відповідне рішення оголосила Вища рада правосуддя за підсумками вивчення кандидатів. Мова йде про Аллу Макаровець: майже 4 роки (з кінця 2013-го) жінка працює в Апеляційному суді Сумської області. До цього 10 років пропрацювала у Кролевецькому районному суді.

У декларацію про доходи і майно Алла Макаровець вписала половину житлового будинку площею у 118 кв. м і гаражу на 26 кв. м у Кролевці. Окрім того, жінка винаймає 20 кв м кімнати у гуртожитку Сумського національного аграрного університету. Також має у постійному користуванні під індивідуальне житло 50% земельної ділянки площею 9 соток у Кролевецькому районі. Серед рухомого майна – Форд 2013 року випуску – належить Макаровцю Сергію Івановичу. Дохід, який отримала жінка торік, – це винятково зарплатня – маже 270 тис. грн.

Алла Макаровець, кандидат у судді Верховного Суду України, про конкурсні питання: “Дуже цікаві були питання. І воно прослідковувались через 50-60, вони повторювались, пеерплітались з питаннями з інших тестів. Нас попередили, що в кінці по результатах комп’ютер може, якщо ви були нещирими, то він видає інформацію: “Ви були нещирими, спробуйте ще раз”. І якщо людина починає з початку проходити ці тести і людина повторно таку інформацію видасть, то людина вважається, що не пройшла і тести”.

Роман Сухоставець, член Громадської ради доброчесності: “Громадська рада доброчесності проводила перевірку відносно кандидата Алли Макаровець. Ми використовували ту інформацію, яка знаходиться у відкритих джерелах, а також інформацію, яка знаходиться у суддівському досьє, сам кандидат надсилала на портал ГРД повідомлення стосовно свого майна, інші пояснення, і за результатами цієї перевірки ГРД не виявила підстав невідповідності критеріям доброчесності та професійної етики”.

Конкурс до Верховного Суду України триває з листопада 2016 року. Загалом на нього подалось 382 кандидати, з яких мають обрати 120 – по 30 у кожну з палат (їх чотири). Як повідомив Роман Сухоставець, 30 осіб, які пройшли іспити і зараз рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією на затвердження в якості суддів Верховного Суду України, не відповідають критеріям доброчесності. До Верховного Суду ми направляємо інформаційний запит щодо цього.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь