Сумську викладачку, яка критикувала практику студентів у Криму, звільнили з університету

У Зарічному суді міста Суми розпочалось слухання справи за позовом викладача історії про незаконне звільнення з Сумського педуніверситету. Жінка вважає – її звільнили через розголошення проведення практики сумських студентів в анексованому Криму. Позиція університету – у кандидатки наук закінчився контракт. Перше клопотання, з яким звернулася представниця педуніверситету до суду Олена Болгова:

«Заперечую проти проведення зйомки, тим більше, стаціонарними камерами, ми не надаємо на це свою згоду і просимо нас не показувати по телебаченню, оскільки це прямо порушує наші конституційні права».

Суддя відхилила це клопотання, як необґрунтоване. Після з’ясування обставин справи, суддя призначила розгляд першого засідання і зачитала вимоги позивачки. Виступає суддя Зарічного районного суду Алла Сидоренко:

«Позивач Потапова звернулася до суду з вказаним позовом до Сумського педагогічного університету ім. А.С. Макаренка та просить визнати недійсним наказ № 107-к у частині звільнення доцента Потапової і поновити позивача на посаді доцента СДПУ, стягнути з відповідача на користь позивача належну їй заборгованість по зарплаті, а також середній заробіток за час вимушеного прогулу».

Олена Потапова обрана до профкому вільної профспілки вишу, а згідно трудового законодавства, говорить її представник, голова профспілки Юрій Кондратенко, при звільненні таких працівників роботодавець має звернутися за згодою до профспілки. Говорить Юрій Кондратенко:

«Профспілка вважає, що при звільнені з роботи роботодавець не врахував додаткових гарантій на роботу Потапової, оскільки вона є членом виборного профспілкового органу на яку поширюються додаткові гарантії. Взагалі педуніверситет за згодою про звільнення до вільної профспілки «Воля» не звертався».

Після судового засідання представники університету також відмовились від коментарів. Намагаємось узяти коментар у ректора педуніверситету Юрія Лянного:

« До юридичної служби.

Кор.: – Так я вже звертався, вони  теж не дають коментарів.

Ю.Лянной:  – Суд закінчиться, потім будуть коментарі».

Олена Потапова працювала в Педуніверситеті з 1995 року. Є кандидатом історичних наук. Нині безробітна. Стала на облік у центр зайнятості. Причину свого звільнення пояснює так:

« Я вважаю, що це звільнення відбулося у зв’язку з тим, що ми з колегами, які також були звільнені, по завершенні контракту, виступили за поширення інформації про протиправні дії щодо проведення практик в Криму».

Крім Олени Потапової, були звільнені іще троє викладачів Педуніверситету, двоє з яких також звернулися до суду, вважаючи своє звільнення незаконним. Нагадаємо, з 29 квітня по 5 травня 13 сумських студентів 1-3 курсів спеціальності «туризм» проходили практику в анексованому Криму. Для керівництва вишу ця практика наслідків не мала. На наш запит до Міністерства освіти і науки – озвучити Позицію відомства щодо звільнення професора і трьох кандидатів наук за підняття питання по Криму, з відомства прийшла відповідь: «Міністерство освіти і науки глибоко стурбоване ситуацією, яка останнім часом складається у Сумському Державному педагогічному університеті…».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь