Сумський виконком затвердив документ по Еспланаді, якого немає в законодавстві


Два садочки і школу на тисячу місць. Саме таку кількість освітніх закладів необхідно мати у мікрорайоні Еспланади у Сумах. Про це повідомила нам заступниця начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Тетяна Дрига. Мова йде про територію між проспектом Лушпи і вулицями Харківською та  Івана Сірка. Наразі забудовник пропонує додати там 100 дошкільних місць. Будівництво на цій території ведеться чотири роки. Зараз тут стоїть  близько десятка багатоповерхівок. На них дали добро під час останнього засідання виконкому – 12 червня – назвали документ І чергою. Ініціатива розбити весь проект забудови на етапи належить головному архітектору міста.

Говорить головний архітектор Сум Андрій Кривцов:

«Затверджений проектний план першої черги забудови який, по факту, нічого не змінює з того часу, коли був розглянутий на містобудівній раді у 2014р. Детальний план територій, який був розроблений іще комунальним підприємством і ця структура планувальна так і залишилась. Тобто, вона не впливає ні на дитячий садок, ні на розміщення школи».

Веде роботи ПАТ «Сумбуд». Наочно показує – що і де буде – голова наглядової ради акціонерного товариства Павло Новицький:

«Оце ось корпус 22, 22/1, корпус 26 і уся оця частина з заворотом на проспект Лушпи – це є 1-ша черга. Далі буде 2-га , черга, 3-тя черга, 4-та черга. Дома фінансують інвестори – люди, а школи і місцеві садки фінансує або держава, або місцева влада».

За словами Володимира Войтенка, першого заступника Сумського міського голови,  здати І чергу мають до кінця наступного року. За які гроші на Еспланаді будуватимуть садки та школи? – відповідає так:

«Будівництво школи і дитсадка, іншої інфраструктури – задача спільна забудовників, за пайові внески в інфраструктури м. Суми, і бюджет м. Суми».

Під школу забудовник бронює територію – на етапі зведення IV черги. Щодо садочків – забудовник гарантію на об’єкт соціальної сфери дає гарантійним листом. Його зміст озвучив під час виконкому міський голова Олександр Лисенко:

«ПАТ «Сумбуд», в свою чергу, гарантує за свої кошти виконати робочий проект прибудови до дитячого садочку № 19 з добудовою корпусу на 100 місць. До затвердження другої частини забудови «Еспланади» ПАТ «Сумбуд» гарантує вирішити всі питання по розміщенню та наповненості шкіл і дитячих садочків згідно вимоги Управління освіти та науки Сумської міської ради’.

Говорить Тетяна Дрига, виконуюча обов’язки начальника Управління освіти і науки Сумської міськради:

«Ми розглядали таку пропозицію щодо добудови садочка 19, але там немає місця, яке б дозволяло влаштувати там ігровий майданчик для дітей, тому що сучасна площа садочка розрахована на ту кількість місць, там 250 місць, але навчається там уже 355 у цьому садочку тому без наявності території ми не зможемо дати дозвіл на функціонування такого закладу. Взагалі, для «Еспланади» нам потрібні 2 садочки, бо нам потрібно 720 місць для дітей дошкільного віку. Також потрібна школа з попередніми розрахунками на 1000 місць».

У правовому управлінні з поділу проекту забудови еспланади мають юридичний висновок. Говорить начальник управління Олег Чайченко:

«Проектний план першої черги детального плану території» – такого документу згідно закону «Про містобудівну діяльність», в ньому немає такого документу. Я хотів би звернути увагу членів виконавчого комітету саме на цю обставину».

Про невідповідність ухваленого документа діючим законам говорить і голова Громадської комісії з питань містобудування Сумської міськради Олег Павленко:

«Я навіть не розумію, що на останньому засіданні виконкому було затверджено. Законом «Про регулювання містобудівної діяльності» чи ДБНом, щодо розробки детальних планів території якісь окремі локальні рішення щодо окремих об’єктів будівництва не передбачено, тому я вважаю, що виконком повинен діяти виключно в межах законодавства».

За розробку детального плану цієї території в управлінні містобудування взялись у квітні 2017 року. У грудні оголосили про початок його розгляду та збір пропозицій. У січні провели громадські слухання. 16 березня цього року містобудівна рада відмовилась затверджувати цей проект.

За кілька місяців набувають чинності нові вимоги щодо містобудівної документації. Про них нам телефоном розповів начальник Управління містобудування та архітектури Сумської облдержадміністрації Олег Кривцов:

«У травні місяці опублікований новий ДБН по містобудівній документації, через 90 днів, тобто, 1 вересня він має вступити в силу і там запропоновані дуже кардинальні вимоги, кардинальні зміни щодо ведення забудови території. Вводиться дуже багато обмежень, дуже багато вимог щодо щільності забудови, граничної висоти забудови, щодо розміщення навчальних закладів, парковочних місць. Переглянута філософія багатоквартирної громадської забудови. Ясна річ, що ті детальні плани територій, які розроблялись на підставі старого ДБНу, вони уже не будуть відповідати новому».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь