Суми хочуть взяти кредит 4 млн євро на закупівлю тролейбусів

Верховна Рада України ратифікувала фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком. Цей проект «Міський громадський транспорт» передбачає виділити 11 містам України 200 млн євро на закупівлю виключно нового комунального транспорту та розвиток інфраструктури транспорту міста. Наше міст від цієї суми може отримати 4 млн євро.
«Ми подавали заявку на 22 тролейбуси, але у цінах того року, ціна тролейбуса вже дещо виросла і я думаю у цій сумі вже буде менша кількість тролейбусів. Як умова Європейського інвестиційного банку ми будемо проводити тендер, відповідно до міжнародного законодавства, тут можуть приймати участь не тільки українські виробники», – розповіла директор департаменту фінансів Сумської міськради Світлана Липова.
Кредит розрахований на 22 роки. Першій 5 років кредитування на пільгових умовах – без сплати відсотків. Наступні 17 років – під 2%. Тролейбуси надходитимуть частинами протягом 5-ти років.
«Кредит, який планується отримати не є панацеєю, тому що він передбачає придбання 22 тролейбусів, адже програма яка затверджена рішенням виконкому у кінці минулого року передбачає 106 тролейбусів, відповідно для того щоб ми могли оновити та поповнити парк необхідно потроїти суму кредиту і виділити потрійну суму з міського бюджету. І необхідно не забувати проте, що необхідно навчання водіїв, додатково працевлаштувати технічний персонал, який може забезпечувати обслуговування сучасної техніки, щоб вона не ламалася», – прокоментував аналітик сайту transport.sumy.ua Олександр Мироненко.
4 млн євро, які будуть виділені місту на закупівлю 22 тролейбусів, мають на увазі, що ціна однієї машини складе 5,181 млн грн. На недавньому тендері в Сумах мінімальна ціна за тролейбус, запропонована постачальником СП «Янікс», склала 4,365 млн грн.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь