Суми перетворяться на smart-city


У сумському конгрес-центрі відбувся круглий стіл, присвячений втіленню у Сумах новітніх інтелектуальних технологій. Він організований в рамках наукової конференції «СтабікОн». Йшлося про цифрову економіку, внутрішньологістичну систему та розвиток сумського аеропорту. Найближчим часом  у Сумах впроваджуватиметься  70 проектів, які стосуються транспорту, медицини, освіти та безпеки.

Вадим Александров – проектний менеджер

Зараз розробляються проекти, стратегія, і як це впроваджується. Вже в цьому році буде виконано на 250 млн. проектів щодо смарт-сіті Суми.  Це будуть карточки для транспорта, оплата за проїзд. Такі проекти, вони вже впроваджуються. Ми вивчаємо досвід і закордонний, і зараз фахівці виїжджають дивляться Київ. Буде зроблена інтелектуальна, з елементами штучного інтелекту, система керування світлофорами. Уже зараз ми бачимо, що в Сумах є пробки. Правильна система, вона буде реагувати на кількість автомобілів, які стоять в черзі. Якщо на одном перхресті є два автомобіля, а на другому – сто, то система буде пропускать ці сто. Такі елементарні речі – вони вже сьогодні відпрацьовані, уже є люди, які готуються і роблять підготовчі роботи.

Ірина Геєць – авіаційний інспектор Міжнародної Організації Цивільної Авіації

Аеропорт – це іноземні студенти, це туристи, це дохід для області. Більшість експертів кажуть: «А хто сюди прилетить?» Весь туристичний потік, який їде до Сум, або із Сум, буде здійснюватись  або через аеропорт Полтава, який буде заробляти, або через Харків, або через Одесу. Суми вже втрачають певні фінансові потоки. Керівництво аеропорту повинно розробити стратегічний план свого розвитку, чи їм потрібен іноземний інвестор, чи це буде держава, яка може  фінансувати.

За підрахунками експертів, на розвиток міжнародного аеропорту Суми знадобиться 25 мільйонів євро. Директор аеропорту – Костянтин Єфименко у телефонній розмові повідомив нам, що потенційний інвестор знайдений, але немає проекту, в якому була б визначена вартість робіт. Для підготовки проекту потрібні кошти, але обласна рада їх допоки не виділила. Пояснити нам, чому комунальний аеропорт залишається без фінансування, керівники управління майном обласної ради сьогодні не знайшли часу.

У 2018 році планується здійснити близько 30 проектів, над ними працюватимуть науковці Сумського державного університету, а фінансуватиме проекти міськрада Сум. Відповідний меморандум про співпрацю підписали з міським головою у грудні минулого року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь