“Сумитеплоенерго” підвищило тарифи для населення на 16,2%

У Сумах змінились тарифи на тепло. Від 1 січня цього року вони зросли на 16%. Причина – подорожчання вартості газу для населення. Про це розказав Дмитро Васюнін, директор ТОВ «Сумитеплоенерго».

“З 1 листопада ціна одного кубічного метра газу складає 6 тис 235 грн. Це врахування ПДВ і транспортування. Вартість газу зросла на 23%, вартість опалення – на 16%. Наразі маємо наступні ціни: станом на 1.01.18 – ціна 1 Гкал була  1тис 339 грн., на 1.01.19 – 1 Гкал коштує для населення 1 тис 559 грн. – зростання 16,2% ” – Дмитро Васюнін – директор ТОВ «Сумитеплоенерго».

ТАРИФИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯТОВ «СУМИТЕПЛОЕНЕРГО»

НА ТЕПЛО

1 Гкал=1 тис 559 грн

43,48 грн/кв м (для будинків без лічильників)

НА ГАРЯЧУ ВОДУ

з рушникосушильником– 91,37 грн./куб м

без рушникосушильника – 84,42 грн/куб м

 

За словами Дмитра Васюніна, у 2017 році підприємство перевело один котел Сумської ТЕЦ на вугілля, це дало змогу стримати тариф.

Так само з 1 січня змінився тариф на теплову енергію для Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання – для надання послуг із централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню. Відповідно до рішення Нацкомісії, їхня теплова енергія коштує 855 грн 96 коп за одну гігакалорію.

Що це означає для споживача, ми намагалися дізнатися в Дирекції Котельні північного промвузла. В офісі підприємства нам пообіцяли прокоментувати ситуацію з тарифами завтра. Також завтра буде готовий надати коментар по тарифах КППВ департамент інфраструктури Сумської міськради. Нагадаю, наразі дане підприємство не є ліцензіатом Нацкомісії, його тарифи має затверджувати виконком Сумської міської ради.

У зв’язку з підвищенням тарифів на тепло та гарячу воду, субсидії перерахують автоматично, про це нам сьогодні розказала заступниця директора обласного департаменту соціального захисту населення Людмила Мусіяка.

 “Ми перерахуємо розмір уже призначених субсидій без звернень громадян у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Так було завжди, ця норма залишилась і зараз – ми отримуємо від підприємств надавачів послуг нову вартість послуги і перераховуємо її автоматично, нікому звертатися з новими заявами абсолютно не потрібно” – каже Людмила Мусіяка, заступниця директора обласного департаменту соціального захисту населення.

За словами Людмили Мусіяки, зараз в області субсидії отримують понад 188 тисяч сімей, з них 40,5 тисяч – це сумські родини.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь