«Театр під сонцем» презентують у Сумах

Вихованці Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю готують виставу, яку просто неба презентуватимуть сумчанам. Проект має назву «Театр під сонцем».

«Спочатку ми знайомилися з ними, проводили різні тренінги, відкривали їх бачення. Для того, щоб зрозуміти дітей, та на що вони спроможні, щоб збагнути чого вони хочуть і разом з ними робити вже спектакль», – розповіла студентка коледжу культури і мистецтв м. Києва Анна Диба.

Також учасниками проекту є: студенти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка та коледжу культури і мистецтв з міста Києва; педагоги та учні Комунальної установи Сумської спеціальної загальноосвітньої школи Сумської міської ради. Всього у дійстві братимуть участь близько 30 акторів.

Проект розрахований на 6 днів: з 18 по 23 червня 2018 року на території Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Головні актори, автори й сценаристу майбутньої вистави – це вихованці центру реабілітації. Як зазначив режисер, на сьогодні точного сценарію немає. Він буде створюватися під час роботи з дітьми.

«Ми йдемо до того, щоб вистава не була попросту розвага для глядача, чи для акторів. Будемо намагатися, аби наші юні актори транслювали своє світобачення, як вони відчувають світ, розуміють і в який спосіб вони його хотіли б донести до глядача. Щоб їх сприймали за те, що вони можуть, а не за статусом, яким їх наділяє суспільство», – зауважив режисер спектаклю Віталій Любота.

Підсумком проекту стане вистава у формі карнавалізованого вуличного дійства з використанням самостійно виготовлених ростових ляльок та живої гри акторів. Її покажуть у суботу, 23 червня о 14:00, на території парку «Казка». Для творення дійства буде використаний метод провокації. Акторам дають певну дію, емоцію, після чого одна і та ж сцена виглядатиме по іншому.

                                                                                              Ярослава Ганжа

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь