Торговельно-розважальний центр “Євробазар” перевіряють на стан пожежної безпеки

Сьогодні у Сумах рятувальники почали інспектувати торговельно-розважальний центр “Євробазар” на стан пожежної безпеки. Він став четвертим: до цього були «Мануфактура», «Лавина» та універмаг «Київ».

Почали обстеження «Євробазару» з аварійних виходів. Усього їх 24. По шість на кожному з чотирьох поверхів торговельного центру. Вони спроектовані так, що у випадку пожежі персонал і відвідувачі мають спускатись ними на вулицю, не перетинаючи торговельні ряди. Саме місце пожежі гаситимуть  зрошувачі: «Спринклерна» система. Вона спрацьовує десь в 55-60 градусів: починає йти суцільний дощ в зоні загоряння, заливається усе водою. Плюс будівля оснащена 120 пожежними кранами, які укомплектовані двома пожежними рукавами: один – це ствол, тобто звичайний рукав. А другий для того, щоб могли брати участь в пожежогасінні люди, скажімо не досвідчені в цьому. Він у вигляді поливального шлангу. Також у кожній пожежній шафі два порошкових вогнегасника. Виходить загальна кількість вогнегасників – десь 250 штук на весь комплекс», – розповів Анатолій Малкін, технічний директор ТРЦ “Євробазар”.

Загальна площа «Євробазару» 22 тисячі квадратних метрів. У підвалі знаходиться пожежна станція. Вона обладнана насосами та резервуаром води на 500 тон.

Для перевірки вміння персоналу поводитись у разі виникнення пожежі, її імітували в ігровій зоні на 4-му поверсі. За кілька хвилин усіх присутніх вивели на вулицю, а до торговельного центру приїхали рятувально-пожежні підрозділи – перевіряли, у томі числі, чи дістане автодрабина даху будівлі з 4 боків. Опісля, озвучили перші висновки: «При спрацюванні двох автоматичних система автоматичної пожежної сигналізації спрацювала система оповіщення людей про пожежу, ліфт опустився униз і відчинився, тобто він працює в режимі пожежі, також спрацювала система димовидалення. Персонал закладу впорався, остання людина вийшла за сім хвилин, за сім хвилин вони звільнили всі поверхи від обслуговуючого персоналу, від орендарів і продавців цих магазинів а також відвідувачів. Ми перевіримо також, як обслуговується система. Більш ретельно оглянемо кожен сповіщувач, кожну систему на ланцюги. Також ми перевіримо навчання, інструктажі. Це все ми перевіримо і також буде вся ця інформація викладена у нас на сайті в акті по перевірці цього закладу», – каже Денис Карпенко, заступник начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС у Сумській області.

Загалом, на Сумщині мають перевірити майже тисячу об’єктів. Вже перевірили близько чотирьох десятків. На трьох власників торгових об’єктів подали до суду. Як повідомилив окружному адміністративному суді, позови рятувальників стосуються 2 закладів в Охтирці та 1 – у Сумах. Останній – це універмаг «Київ».

” У позовних вимогах позивач просить винести рішення із застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення експлуатації об’єктів – ПАТ «Сервіс-побут», КП «Універмаг», «Укртехносинтез» до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної безпеки, які були виявлені під час перевірки. На даний час вирішується питання про відкриття провадження по даним адмінсправам”, – повідомив прес-секретар сумського окружного адміністративного суду Вадим Кліщенко.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь