ТОВ “Сумитеплоенерго” планує знизити тарифи на 2%


ТОВ «Сумитеплоенерго» зменшує тарифи. На 23 гривні, порівняно з тією ціною за 1 гігакалорію, яку затвердили наприкінці минулого року. Нові тарифи мають затвердити в НКРЕКП. За планом, діяти вони почнуть з 1 квітня.

“28 грудня нами отримано  новий тариф на виробництво теплової енергії на ТЕЦ.  Передбачає  перебалансування паливно-витратної частини між газом та вугіллям, що по суті надало можливість знизити вартість 1 гігакалорії. Нова ціна для населення зменшиться на 23 гривні. Наразі  тариф 1366 грн 89 коп, а планова 1343,  67 коп”, – повідомила директор департаменту “Енергозбут” ТОВ “Сумитеплоенерго”. 

“У виробництві нічого не змінилося, вони як раніше опалювали, так і зараз.   Якщо вони щось змінили в технологічному процесі – то це тоді логічно. Це не матиме матеріального впливу на споживача.  З іншої сторони я так розумію, що номінальні пониження роблять у зв’язку з тим, що передвиборчий рік, щоб показати, що ми знижуємо тарифне навантаження. Я бачу, що в деяких обласних центрах таке пониження відбувається на 2 відсотки”, – говорить Андрій Герус, експерт групи “Реформа енергетичного сектору” РПР (м.Київ)

“Вугілля більш забруднююче .Там сірка є, тому летить у повітря SO2. Сажа осідає на сніг. Ну взагалі у вугіллі і феноли трошки є. Якщо газ горить – том в основному CO2 і вода іде згорає вуглеводні, то тут же домішок багато. Тому з екологічної точки зору вугілля більш брудне ніж газ”, – розповідає доцент кафедри екології СумДУ Сергій Шевченко.

Аби дізнатися, чи розглянули нові розрахунки в НКРЕКП  – ми відправили їм запит.  Нагадаю, рішення про нові тарифи НКРЕКП затвердило для «Сумитеплоенерго»  у  грудні 2017  року. За ним  вартість 1 гігакалорії – 1366 гривень. Вартість квадратного метра  – 38 гривень 11 копійок.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь