Травмованих в аварії в Білорусі дітей перевезуть до Сум

Сумські школярі, травмовані в аварії в Білорусі,  їхали з екскурсій у Польщі. Їхали туди четвертий рік поспіль. Про це телефоном повідомила організатор поїздки – вчитель Великописарівської школи.  Вона наразі на українському кордоні.

“Кожен проект має свою назву. Минулого року це був театр.  Цей раз назвали його, що це був турнір футбольний, але взагалі це була культурна програма.  Це екскурсії були до міста Ольстин, Барчелло, прогуляна на байдарках, спілкування, обмін культурою з поляками та німцями, погралися в футбол, розваги, таке ось. Все було погоджено з батьками в особистому спілкуванні, батьки бачили знали транспорт, яким ми їхали, тих перевізників, з якими ми неодноразово їхали до Польщі. Це наші знайомі. Зараз ми їдемо на українському кордоні знаходимося. Водій там”, – говорить Катерина Обідець, організатор поїздки.

 Школярів, яких можна транспортувати, перевозитимуть до Сум. Про це повідомив сьогодні начальник управління охорони здоров`я Сумської ОДА. Наразі діти в обласній лікарні Бреста.

 «Ми приїхали о 5 ранку, до дитини завели, лікар усе розповів. Для себе вже нічого не чекаєш, не думаєш ні про що, тільки про те, аби  дитина виявилася живою», – говорить Людмила Каравай, мати травмованого хлопчика.

“На сьогодні 6 дітей середнього і важкого стану. Двоє дітей прооперовані вчора були в Білорусі.  На сьогодні їх стан важкий і вони нетранспортабельні. Їхнє лікування буде продовжуватися в Білоруській республіці. Дітей, які будуть мати середній ступінь важкості і не матимуть загрози для життя  – ми завтра будемо це вирішувати з білоруською стороною і будемо перевозити дітей нашим транспортом. Тіло загиблого сьогодні залишається в Білоруській республіці. Сьогодні батьки хлопчика із нашими медиками виїжджають до Білорусі і завтра зранку тіло забираємо”, – говорить Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров`я Сумської ОДА.

“Це були діти Краснопільського району, Великописарівського району, міста Суми, Глухова. Постраждали сумські діти. Решта здорові. Накази по школах є. Діти відпрашувалися і ці виїзди погоджували батьки. З департаментом такі поїздки не погоджуються як три роки вже відмінили цю інструкцію. Погоджуються тільки на місцях”, – говорить Вікторія Гробова, директор департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

Подія сталася  13 травня, близько 7:00 ранку на ділянці автодороги «Кам`янець-Шерешево-Свіслоч», поблизу с. Мартинюки. У Білорусі внаслідок аварії загинув 13-річний хлопець із Сум. За інформацією Державтоінспекції Брестської області, водій, що був за кермом мікроавтобуса зіткнувся з навантажувачем місцевого жителя.  Загиблий в аварії 13-річний Владислав Кушниренко  навчався у Сумській гімназії №1.

 «Мама нам повідомила, що вони будуть відпочивати сім`єю, кудись вони їдуть, принаймні така була розмова. Але коли вже почали наші вчителі німецької мови, бо вчора ми писали іспит, з Гете-інституту приїжджали викладачі, іспит на рівень А1 А2, то ця дитина була запланована і зареєстрована як один із тих, хто буде складати такий іспит. То мама сказала, що ми складемо його пізніше, але від цієї  поїздки ми не можемо відмовитися, оскільки це буде чи умовний табір, де він матиме умовну практику. У нас сьогодні уроки в класі проводити неможливо, бо там всі плачуть, переживають.. ну він дійсно був одна з тих дійових осіб в класі, з якими і дружили і відношення.. і скрізь він брав участь в конкурсах, в виступах і так далі.. така, жвава дитина», – повідомила Лариса Симоненко, заступник директора з навчально-виховної роботи Сумської гімназії № 1.

В управлінні патрульної поліції області повідомили, що дозволів на перевезення дітей не видавали. Пояснюють це тим, що для видачі такого документу кількість місць має бути 10 та  більше, тоді як місткість авто, яке потрапило в аварію  – 8 осіб.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь