Третій всеукраїнський конкурс «Барви Сумщини» відкрили сьогодні в Сумах

Захід у Конгрес-центрі СумДУ присвятили до Дня Художника, який відзначали в Україні 14 жовтня. Свої роботи на розсуд журі представили учні художніх шкіл та училищ.

Софія Івченко навчається в сумському училищі мистецтв і культури. Над виробами  для конкурсу працювала півроку. Виготовила ляльку-наречену і осінній натюрморт в техніці валяння. Дівчина розповіла: «Для валяння потрібна вовна – можна натуральну, можна штучну. Щоб її  зваляти, слід покласти її на полотно, щоб воно поєднувалось, і вовна звалялась. І потрібно мильною водою все це зробити: вкатувати, тоді структури між собою змішаються, і воно триматиметься на тканині. І можна прикрасити це стрічками».

Анастасія Конечна для конкурсу виготовила глиняний глечик «Рудий гончар»: «Досить складно її виконувати, тому що це довгий процес,треба чекати,доки висохне пласт глини, потім треба його скатати, зробити форму, почекати , поки висохне, обпекти, розфарбувати. А сама праця руками – це не дуже важко».

Переможців обиратимуть сумські художники. Головує в журі втретє Олександр Чередниченко: «Оцінювати роботи завжди тяжко, це ще молоде покоління, кожна дитина вважає, що її робота найгарніша, він старався вкладувався. Хотілося б таке невеличке побажання, щоб приймали участь якщо це коледжі, – це коледжі. Яка б не була художня школа професійна – рівень коледжів вищий»

«Цікаві роботи: це і розпис, і роботи з ниток, гобелени, художнє ткацтво, аплікації. Учасників близько 70-ти. Представлені  райони нашої області: початкові мистецькі навчальні заклади, художня школа імені Лисенка, школа №29, регіони західної України активно взяли участь, Ніжин, Біла Церква», – розповіла про конкурс організатор Надія Гринь.

Виставку декоративно-прикладних виробів можна відвідати впродовж тижня. 23-го жовтня у цій залі члени журі нагородять переможців конкурсу.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь