Три сумські школи мають утеплити до 2020 року

Провели обстеження будівель та енергетичний аудит трьох сумських шкіл у рамках проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах Сум». Йдеться про школи № 7, 9 та 20, де мають модернізувати теплові пункти, мережі, утеплити стіни, дах та замінити вікна. Вартість проекту – 1 мільйон 640 тисяч євро. 70% – це гроші Європейського союзу, 30% – мають виділити з місцевого бюджету.
Це Сумська школа № 20. Будівля, в якій вона розміщення 80 років.

Лариса Антонова, директорка сумської школи №20, розповіла:

«Будівля школи стара і потребує оновлення. Стоїть питання утеплення приміщення, утеплення стін, горища».

Вікон у цьому закладі змінять 70%. Решта, 30, на думку комісії – відповідають євро стандартам. Для проведення у цій школі комплексної модернізації потрібно 227 тисяч євро.
Це 7-а школа. Будівля, в якій вона знаходиться – 40 років. Тут навчаються понад 2 тисячі учнів.

Олександра Деменко, директорка сумської школи №7, розповіла:

«Будівля знаходиться в задовільному стані. Але хотілося б звичайно замінити всі вікна, зробити утеплення зовнішніх стін, утеплення покрівлі будівлі. І провітрювання у басейні».

Для проведення всіх цих оновлень школі № 7 потрібно 961 тисяча євро. Окрім, цих шкіл під термомодернізацію потрапляє і 9 школа. Обирала ці школи спеціальна комісія.

Антоніна Данильченко, начальниця управління освіти і науки Сумської міськради, розповіла:

«Вони ставлять свої вимоги, вони обирали ті, заклади, які найбільше підходять під ці вимоги. 7 школа – це одна з найбільших шкіл за кількістю – понад дві тисячі учнів. Вона є однією з найбільших не тільки в нашій області і по Україні таких не багато. 20 школа не зовсім стандартна школа, вона складається з двох будівель, два теплопункти там. І будівлі там різного віку. В цій школі одній із будівель, на наступному тижні буде 80 років, тому вона конче потребує цього. Дещо молодша школа № 9, але вона теж дуже складна своєю побудовою. Є корпуси триповерхові, одноповерхові будівлі».

Вартість проекту 1 мільйон 640 тисячі євро. З них 1 мільйон 15 тисяч євро – гроші Євросоюзу. 490 тисяч євро – мають виділити з міського бюджету. Утеплити школи мають до 2020 року.
Суми одне із шести міст переможців в Україні, де впроваджують проект у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Вона була підписана наприкінці грудня минулого року. Школи були обрані із 100 заявок, які були подані. Які висновки зробили після енергетичного аудиту дізнатись у членів спеціальної комісії ми не змогли. Представники Микита Тимошенко, Сергій Зименко та Дмитро Іваненко говорити про це відмовилися.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь