Три сумські школи отримають більше мільйона євро на енергомодернізацію

1 мільйон, 144 тисячі євро – на енергомодернізацію трьох сумських шкіл. Суми – місто, одне із шести переможців в Україні, де будуть впроваджувати проект у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Вони були обрані із 100 заявок, які були подані. Згідно з умовами проекту відбуватиметься співфінансування. 80% – проектні кошти, решту – виділятиме міська влада.
9-та школа – одна з тих, хто переміг у програмі. На сьогодні тут на пластикові замінили половину усіх вікон школи та замінили центральну опалювальну систему, що веде до школи.
«У нас були проблеми з опаленням у школі й не один рік, а десятки останніх років. Ну й опалювальна система недосконала і ми бралися за всі ті заходи, що нам пропонувало управління освіти й міська рада, для того, щоби покращить умови навчання наших дітей. Температурний режим у нас близький до норми, хоча в деяких кабінетах є температура трохи нижче – 17 градусів. Тобто, ось ці як раз умови спонукають брати участь у різних проектах», – розповів директор Сумської школи №9 Григорій Петрюченко.
У проекті європейського союзу візьмуть участь три школи –№ 9, 20 та 7.
Перш ніж виконувати роботи, згідно з проектом зроблять аналіз необхідних робіт для енергозбереження у кожній окремій школі. Це може бути: утеплення даху, стін, заміна вікон на енергозберігаючі та оновлення системи опалення. Розрахований проект на майже три роки.
«Об’єктивно, нам треба до року витратити на підготовчий етап. Тобто, розробити спочатку енергоаудит – документ, який проаналізує основні заходи, які можна втілити в цих закладах. На основі енергоаудиту вибрати ті заходи, які дадуть найбільший ефект. Потім розробити проектно-кошторисну документацію. Ми як команда підтримки та група австрійських архітекторів буде надавати свої рекомендації. Особливо, що стосується 7 школи, яка є однією з найбільших в Україні, де індивідуально треба підійти до цього проекту», – повідомив ключовий експерт команди підтримки Максим Верещак.
«40 років – це не старі будівлі, але звичайно, відновлювати, ремонтувати будівлі дуже важливо, тому що вони можуть прослужити, щонайменше 40 -50 років», – додав міжнародний експерт проекту «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Хане Шатнер.
«В перший раз місто спрацювало добре на етапі підготовки цього проекту і далі я думаю спрацює добре і на етапі його реалізації. В принципі, подібного роду проекти вони вигідні місту – як, по-перше і як проекти, які приводять до термомодернізації й оптимізації енергопостачання й енергоефективності, тих закладів які є в проекті. Але тут, є одне застереження – якщо місто не досягне результатів підвищення енергоефективності, то проект не заплатить нічого практично. Буде створена при європейській комісії верифікаційна група, яка і буде дивитись», – прокоментував експерт ГО «Експертна платформа з енергоефективності» Олександр Бойко.
Офіційний старт проекту з покращення енергоефективності сумських шкіл запланований на 1 березня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь