У Білопільському районі гинуть бджоли

У Білопільському районі з травня гинуть бджоли. Пасічники вважають, що комахи гинуть через фермерів, які удобрюють свої землі гербіцидами. Представники агрофірм запевняють, що ніяких отрутохімікатів на своїх полях не використовують. Сьогодні перші та другі намагались порозумітись.

Ігор на пасіці з 9 років – це родинна справа. Сам має стаж пасічника понад 10 років.

Ігор Майборода, пасічник, сказав:

«В денний період вони обробляли всі ці поля, температура тоді була за 25, якраз розквітла акація і вони вбили. Це масова загибель не тільки в мене, у нас тут 500-600 сімей стоїть поруч».

Перші бджолині смерті почались у районі у травні. У Павла Чечеля тоді загинули комахи 43 вуликів.

Павло Чечель, пасічник, сказав:

«Прийшли аналізи з Києва, що у пшениці хлор, у бджіл хлор. У пшениці, бджолах і землі – цю отруту, цей гербіцид. На сьогодні служба прав споживача не дає висновок. Пройшло вже 2 місяці».

Світлана Баня, пасічник, сказала:

«На цих землях дуже багато орендарів, дуже багато фермерів і ми не знаємо з якої причини гинуть наші бджоли».

Володимир Шафорост, власник фермерського господарства «Шафорост», сказав:

«Коли проводилась обробка за два дні до цього по периметру поля були розвішені інформаційні таблички. Те, що ми обробляли були мікродобрива та гумати. Гумати – це витяжка торф’яна. Тобто для бджоли, комах – це не шкідливо. Шкідливо для комах тільки інсектицид. Інсектицидом я не працював».

Віктор Піддубний, агроном ТОВ «Урожайна країна», сказав:

«Ми їм сказали, які препарати, сказали норму і сказали беріть, робіть експертизу, везіть куди хочете. Зробіть експертизу і доведіть, що саме борей-брейк, ламдекс вплинув на бджіл, але я кажу, якщо стояли бджоли десь там у нас посіяний горох, який не є медоносом».

Вадим Світлов, голова фермерського господарства «Світлова», сказав:

«Тими препаратами, так званим інсектицидами ми не використовували в цьому році, в нас не було проблем із комахами масово десь, поки що – це перше. По-друге, що ми не знаємо половину пасічників нашого села, тому що вони всі, вони самі по собі. Вони офіційно не зареєстровані».

На території села Річки близько 14-ти пасік. Попереджувати їх про роботи на полях має у тому числі й сільський голова.

Микола Солодовник, Річківський сільський голова, повідомив:

«Ми там знаємо, що там десь той має пасіку, то й тримає. Але офіційно, щоб вони зареєструвалися с координатами своїми, щоб якщо нам сигнал поступив, що буде травиться. Можливо не всі бувають у центрі там, можливо не прочитають табличку, щоб ми оперативно могли передзвонити на мобільний. І це дійсно проблема».

Після травневого падіння бджіл 3 пасічники у Річках зареєструвалися. Усього в Держслужбі зараз вивчають 12 скарг від селян.

Сергій Бондаренко, начальник Білопільського райуправління Держпромспоживслужби області, повідомив:

«По цім проблемним питанням у нас на сьогодні зареєстровано 3 скарги з території села Горобівка, це які були на Урядову гарячу лінію. Повідомлення від Річківських, із Річківської сільської ради. Це було від трьох пасічників. І до цього було зареєстровано десь в межах 9 десь».

А поки бджолярі та представники фермерських господарств шукали ви винного, селяни затримали трактор одного з підприємців – той виїжджав із поля.

Михайло Кириленко, пасічник, сказав:

«Я просто їхав зі зборів, дивлюсь їде трактор через поле. Я став і зупинив трактор. Підійшов до водія трактора. Питаю, що ти робив? Він каже прискав сою від бур’яна. Коли ти закінчив? Тільки закінчив їду на базу».

Артем Сагайдак, тракторист фермерського господарства «Світлова», сказав:

«Я зламався, бризкав я зранку. Це о 3-й ранку. Було пробите колесо, приїхала техпідтримка, поки ремонтували на полі, зібрали й приїхали».

Вадим Світлов, голова фермерського господарства «Світлова», сказав:

«Я не розумію чому громада зупинила трактор, який просто їхав у полі. От просто він їхав собі, виїжджав на трасу, не працював, вони кажуть, що він тільки що, вони ж не бачили що він працював на полі».

Пасічники викликали поліцію. По приїзду правоохоронців фермер також написав заяву.

Андрій Анісімов, керівник Білопільського райвідділення поліції, повідомив:

«Надійшла заява не з приводу падіння бджіл, а з приводу перекриття руху на трасі. Забажають звертатися до поліції, будь ласка, хай пишуть. Ми всі заяви їх приймемо, розглянемо, згідно з законодавством».

Додам, що цього року такі самі історії – з падінням бджіл – є у Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Миколаївській, Херсонській та Рівненській областях.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь