У Бурині збудували храм Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

У Бурині звели новий храм. Збудували його за гроші місцевої парафії. Мешканці Бурині не мали церкви близько 70 років. Фундамент цього храму заклали у 2014 році. У 2016 освятили малий купол та надкупольні хрести. Наразі його добудували. Він має назву Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
Будували храм впродовж 4 років.

Ірина Мельник, місцева жителька, каже:

«Приватна хатина була, ходили туди. Там обладнали все, туди ходили сповідуватися, ходили туди на службу. На потім як вже виділили тут землю під будівництво церкви, тут уже люди допомагали хто чим міг».

Ірина Голод, місцева жителька, каже:

«Для нас всі хороші, ми ходимо до Бога молитися, просити захисту. У нас тільки надія на одного Бога зараз. Таке життя, що ми навіть на себе не надіємося. Ми надіємося тільки на Бога».

Лідія Циганок, місцева жителька, каже:

«Церква – це душа людини і без церкви не можна жити. Всі йдуть у церкву зі своїм горем, радістю і вони цим діляться у церкві».

Розмістилася новобудова на вулиці Незалежності.

Григорій Фастівець, ініціатор побудови храму, каже:

«Ми довго шукали місце, нам одразу місцева влада не давала, там де ми хотіли, але урешті-решт нам дали оцю ділянку. Це був пустир. Тут паслися кози, гуси, кури ходили. Тривав час. Років три поки ми зібралися з усіма можливостями».

Іконостас виготовив майстер із міста Ямпіль. Розписував храм близько півтора місяця художник з Івано-Франківська. Збудований храм хрестоподібної форми. Один купол великий та чотири малих. Загалом приміщення у 200 м2.

Отець Дмитро (Кубієвич), настоятель храму, каже:

«Храми будуються у вигляді корабля. Чому? Тому, що як бачимо в морі, серед бурхливого моря, корабель буває кидають хвилі. Так само і людина приходить сюди в храм, ніби в той ковчег, ніби в той корабель, де навколо за порогом залишаються ці бурхливі хвилі, які б’ють суєтою, скорботами, хворобами, якимись такими проблемами житейськими і коли вже людина приходить сюди вже за поріг. Ніби потрапляє у цей корабель».

За словами отця Дмитра, будівництво триватиме й надалі. У підвальному приміщенні парафіяни планують обладнати недільну школу. Освятити храм Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії у Бурині мають завтра о 10 годині ранку. Освячення проводитиме Настоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь