У Буринській міській ТВК конфлікт через округи


Під час засідання комісії 21 вересня голова ТВК зачитав заяви двох членів. Вони заявили, що напередодні, 20 вересня, голосували під тиском.

Павло Місеврін, голова Буринської міської ТВК: “Від Райденка Дмитра Олександровича заява: “Прошу голосування вважати недійсним, у зв’язку з тим, що на мене, як на члена виборчої комісії був здійснений тиск від голови Буринської районної організації БПП «Солідарність» Мазного Едуарда Дмитровича… Мене було підкуплено, у зв’язку з чим прошу вважати моє голосування недійсним”, 20.09.2017 року і підпис . Друга заява від члена Буринської міської виборчої комісії Мельник Валентини Іванівни: “Прошу вважати моє голосування недійсним за територіальні виборчі округи, у зв’язку з тим, що на мене як на члена виборчої комісії був здійснений тиск з боку Мазнова і члена комісії Денисенко”.

Того дня на затвердження комісії подали кілька варіантів меж округів, в одному з них пропонувалось два села позбавити свого округу, бо замалі.

Олена Денисенко, член Буринської міської ТВК: “Тиск мій заключався в тому, що я сказала, що не зовсім орієнтуюся в наших буринських вулицях, я прошу її прокоментувати, оскільки вона дипломована патронажна медсестра, і часто буває на різних вулицях. Кількість виборців на деяких територіальних округах була 400-600 в середньому, 530-550, два округи були зроблені 173 виборця – і округ, і 280 – і теж для них округ. Це створює умови для підкупу виборців”.

Ірина Стегній, коррдинатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області: “Округи, які затверджені зараз, ми подивилися по вимогам закону, вони більш-менш нормальні, тобто територіальна виборча комісія вимоги закону дотримала, тим не менше партійці з Блоку Петра Порошенка подали скаргу до Генерального прокурора, до поліції щодо законності формування цих округів”.

Ельвіра Біганова, речниця управління Нацполіції в Сумській області: “Кількість округів була визначена, проте протокол комісії з якихось причин не був підписаний – він був підписаний наступного дня членами комісії. Через деякий час до поліції звернулися депутати, які вимагали визнати це рішення незаконним, оскільки порушені всі строки підписання протоколу. Дані заяви зареєстровані, наразі по всім проводиться перевірка, опитуються члени комісії, які приймали участь у засіданні комісії, оскільки дехто з людей знаходиться на лікарняному, після того, як вони всі будуть опитані, буде прийнято рішення про що буде повідомлено заявникам”.

Коментар Едуарда Мазнова нам поки отримати не вдається. Спочатку чоловік попросив відтермінувати розмову, бо був за кермом, пізніше слухавку не брав.

Вибори в ОТГ призначені на 29 жовтня. З 25 вересня почалось висування кандидатів. За інформацією ЦВК, участь у цих виборах у цілому по Україні братимуть 50 політичних сил. Які саме партії та їхні представники боротимуться за місця в радах об’єднаних територіальних громад у межах Сумської області, стане відомо після завершення реєстрації кандидатів, тобто не раніше 5 жовтня. На Сумщині вибори відбудуться у 9-тьох ОТГ. У Бурині, зокрема, обиратимуть голову міської об’єднаної громади та її депутатів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь