У діях секретаря Сумської міськради Андрія Баранова апеляційний суд не побачив конфлікту інтересів


11 червня Апеляційний суд Сумської області скасував рішення Зарічного районного суду міста Суми від 16 березня 2018 року, яким чиновника визнали винним і оштрафували на 3 400 грн. Так закінчилась історія притягнення секретаря Сумської міської ради Андрія Баранова до відповідальності за те, що наприкінці 2015 року він голосував за призначення собі премії під час сесії міської ради.

“Відповідне рішення колегіального органу по-перше, не встановило конкретний розмір виплат, по-друге, воно не носить обов’язкового характеру виплатити саме такого розміру, який був встановлений, і по-третє, преміювання секретарю Сумської міськради відбувалось виключно на основі розпоряджень міського голови”, – прокоментувала рішення суду прес-секретарка Апеляційного суду Сумської області Катерина Співак. 

Подання касації на рішення апеляційного суду не передбачене законодавством. На думку експерта Громадської організації «Центр політико-правових реформ» Антона Марчука, таке ставить у нерівні умови сторони конфлікту. Про це він сказав UA:Суми у телефонній розмові.

“Його не можуть оскаржувати прокурори або ті, хто складав протокол про адмінпорушення. У цій ситуації ті особи, яких підозрюють у вчиненні з порушеннями, пов’язаними з корупцією, вони знаходяться у вигідному становищі й вони користуються такою перевагою, звертаючись до Апеляційного суду. Ми вважаємо, що апеляційний перегляд має бути доступний у тому числі для посадових осіб того органу, який складав протокол про адмінправопорушення. Якщо ми порівнюємо українську правову систему і європейську, то в європейських країнах у багатьох нема такого поняття як адміністративне правопорушення, у них є поняття кримінальних проступків, і в деяких країнах такі діяння могли якраз розглядатись скоріше як кримінальний проступок”, – говорить експерт ГО «Центр політико-правових реформ» Антон Марчук.

У жовтні 2017 року Андрія Баранова оштрафували за невчасне подання декларації про доходи за 2016 рік.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь