У двох ОТГ Сумщини з’являться Центри безпеки


У двох об’єднаних територіальних створять Центри безпеки. Зокрема, їх матимуть Краснопільська та Недригайлівська громади. Це будуть комунальні установи – займатимуть один поверх площею у 520 кв. метрів. Про те, як працюватимуть Центри безпеки пояснювали у Сумському «Центрі розвитку місцевого самоврядування».

Юрій Остапчук, голова Недригайлівської ОТГ, говорить: «Один дзвінок і всі три служби на місці. У нас є траса, яка має республіканське значення, Київ – Суми. На жаль, дуже часто трапляються різні аварії, надзвичайні ситуації та саме від швидкості залежить життя наших людей»

Юрій Яремчук, голова Краснопільської ОТГ, розповів: «У нас є потреба, у нас є навколишні села, сільські ради, які увійшли, і у них є добровільні пожежні дружини. У нас є потреба створення комунального підприємства і хотілося б розширити функціональні можливості цих служб, то це є відповіддю на те, як має бути. Ми готові до реалізації»

Богдан Лащ, керівник проектного підприємства «Сумбудпроект», каже: «Що стосується корисної площі, де буде знаходитися приміщення, де буде знаходитися ці відповідні служби десь – 480 кв. метрів. Це будуть кімнати: для відпочинку, їдальні, конферанс зала, душові, гардеробна»

Олександр Хоруженко, директор Сумського  підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування», говорить: «Такі структури, як центри безпеки, вони по-різному називаються в світі. Я такі бачив в Техасі, декілька станцій, навколо Далласа, бачив, як функціонують в Європі, в Німеччині теж бачив. Ми хочемо поєднати Національну поліцію, ДСНС, рятувальні служби, медицину, щоб воно було все в купі. Аналогія, як Американська служба 911. Громада має бути фінансово спроможна, яка стоїть на ногах. Маленькі громади не витягнуть»

На будівництво та закупівлю техніки для одного Центру треба 10 мільйонів грн., на утримання – від трьох із половиною мільйонів грн. на рік. Кошти шукатимуть у бюджеті самої ОТГ, частину витрат обіцяє покрити Фонд регіонального розвитку – це державний бюджет. Зазначу, всього на Сумщині зараз створені 29 об’єднаних територіальних громад.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь