У Глухові розпочався перший фестиваль різьбярства


Фестиваль різьбярства. У Глухові розпочався 5-ти денний пленер, під час якого майстри з різних куточків України мають створити мистецькі вироби із дерева.

Ідея виникла 7 років тому в Ігоря Білевича. Різьбярством він захопився з дитинства.

Ігор Білевич, різьбяр, сказав:

«Малий у нас за часом фестиваль, а обсяги взяли для себе дуже великі. Як це вдасться? Тому говорити про що це буде, що це вийде, я поки не хотів. Тематика у нас козацтва, тому всі десь, щось пов’язане з козацтвом: чи образ козака, чи образ того ж самого ангела, чи образ того ж самого птаха сокола».

 

Учні Ігоря Білевича – Дмитро та Сергій планують вирізьбити свою скульптуру за три дні.

Дмитро Пазенко, різьбяр, сказав:

«Фестиваль проходить козацтва, тому і скульптура присвячена такій тематиці, у нас буде козак із шаблею, старий дідуган, який уперся на шаблю і млосно дивиться в далечінь».

Сергій Шкура, різьбяр, сказав:

«Хочемо її до кінця доробити, що вона була дороблена і закінчений готовий образ був».

Сировина, з якої створюють скульптури – це дерева, які були в аварійному стані. У перший день пленеру до праці взялися шестеро майстрів.

Юрій Негреба, організатор фестивалю різьбярства, повідомив:

«Можна сказати повністю географія України покрита ними, бо у нас з таких міст як: Київ, Обухів, Львів мають ще прибути, Ромни, Кролевець і сам Глухів, і глухівські майстри».

Різьбярі свої вироби з дерева мають завершити до 8 липня. Саме у неділю фестиваль закінчиться. Їхні роботи залишаться у Глухові.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь