У Конотопі відбулись дві сесії міської ради

У Конотопській міській раді мали голосувати за бюджет на 2018 рік. Після бійки на попередній сесії 26 липня, коли було травмовано 25 людей, біля міськради та всередині було більше пів сотні поліціянтів. Не працююча система “Віче” із цього почалась 26 сесія 7-го скликання. Тому депутатам були роздані картки для голосування. Після обрання лічильної комісіє мер Конотопу Артем Семеніхін ставить на голосування прийняття міського бюджету:

“Я прошу проголосувати за проект бюджету, той, який був прийнятий на виконкомі, з урахуванням пропозицій бюджетної комісії одразу в цілому.  Ставлю на голосування: хто за бюджет?”

Присутні на сесії городяни скандують: “Бюджет, бюджет!”

Кілька депутатів піднімають картки «за», більшість ігнорує пропозицію міського голови. Артем Семеніхін оголошує:

Депутати зараз хочуть добитися тільки одного – прийняття кадрових рішень. З огляду на це, поки депутати не наважаться на прийняття бюджету, я оголошую перерву до 12 вересня, якщо ви будете готові проголосувати за бюджет раніше, я сесію оголошу провести і вночі”.

Питаємо у депутатів фракцій, які не голосували за бюджет про причини. Голова фракції “Солідарність” Конотопської міськради Тарас Омельченко:

“Порядок денний 26-ої сесії прийнято за основу. Міський голова повинен поставити порядок денний в цілому і потім по питанням голосувати. Неможливо ставити питання про прийняття бюджету, без затвердження порядку денного. Він боїться, бо першим питанням там стоїть – припинення повноважень міського голови, а друге – бюджет, тому він боїться і не ставить пропозицію порядку денного в цілому на голосування”.

Депутат фракції “Укроп”Конотопської міськради Сергій Талала так прокоментував своє рішення не голосувати за бюджет:

“Я буду голосувати за бюджет, якщо це все буде підготовлено, якщо я матиму бюджет на руках, якщо я його побачу, внесу свої корективи”.

Голова фракції “Рідне місто” Тетяна Сизон:

“Сьогодні сесія як завжди, те що робить міський голова неодноразово, він свідомо зриває сесію, знаючи, що на порядку денному уже затверджено стоїть питання про припинення повноважень міського голови”.

Присутні на городяни залишились у сесійній залі, щоб не дати провести позачергову сесію частині депутатів про зняття міського голови. Як стало відомо від міського голови Конотопа, близько другої години дня частина депутатів, зібрались у приміщенні Конотопської райадміністрації, скликали свою сесію і переобрали на ній міського голову. Реакцію самого мера Артема Семеніхіна ми отримали телефоном:

“Таке зібрання є абсолютно нелегітимним і незаконним. Не допустили депутата Верховної ради до приміщення районної ради, де відбувалося це збіговисько – поліція не допустила. Тобто, це пряме порушення закону України про статус депутата Верховної ради.”

Аби дізнатись інформацію ми зателофонували: головам фракцій “Рідне місто” Тетяні Сизон, голові “Солідарності” Тарасу Омельченку, Олександру Кирію – фракції «Воля народу». Жоден із них слухавки не взяв. Голова конотопської “Самопомочі” Інна Пащенко від коментарів відмовилась, пославшись на зайнятість.

Про дії частини депутатського корпусу Конотопської міськради щодо переобрання мера, ми запитали телефоном у професора Харківського національного університету імені Каразіна Дмитра Лук’янця. Ось що він нам відповів:

“В Законі «Про місцеве самоврядування» є така стаття № 79. Вона встановлює механізм дострокового припинення сільського, селищного, міського голови. Що стосується ситуації конотопської, то там підставою для дострокового припинення повноважень може бути те, що описано у частині 2-ій цієї статті. Тобто, повноваження міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушив Конституцію або закони України, права і свободи громадян і не забезпечує наданих йому повноважень. Якщо ця сесія проходила без присутності міського голови, якщо йому не дали висловитись на сесії,  якщо його не повідомили про те, де це буде відбуватись, то суд це однозначно буде трактувати як порушення його прав”.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь