У Києві протягом дня тривали переговори про надання лімітів газу сумській котельні

Станом на 16-ту годину у Києві тривали переговори між власниками Сумського машинобудівного об’єднання та представниками міської і обласної влади щодо отримання Котельнею північного промвузла газу для опалення третини Сум. Про це повідомив нам керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький. За його інформацією, перемовини почались о пів на десяту ранку. Машинобудівний завод на них представляв спочатку генеральний директор Олексій Цимбал. Говорить Дмитро Живицький:

«Нещодавно до цих переговорів долучились представники власників СМНВО для того, щоб вирішувати ці питання. Зараз тривають насправді важкі переговори щодо врегулювання боргів підприємства, але по суті ми можемо констатувати, що зараз ключ вирішення цього питання знаходиться у власників у керівництва СМНВО».

На наш запит до НАК «Нафтогаз України» щодо сьогоднішніх перемовин, нам відповіли листом, що переговори не коментують, оскільки, цитую, «Компанія не може надати номінації на газ підприємству, яке не розрахувалось з попереднім постачальником. – кінець цитати. При цьому зазначили, що «Сумське НВО» отримувало газ від компанії «Інвестсервіс» і, за інформацією останнього, завинило їм майже 17 млн. грн. (це без податку на додану вартість, з ним – це понад 19 млн. грн) – мова йде про комерційний газ, який завод брав для виробничих потреб.

Нагадаю, 23 жовтня міський голова Олександр Лисенко підписав, а 26 жовтня міська рада затвердила тристоронній договір між «Сумитеплоенерго» та Котельнею північного промвузла. У документі міська влада виступила гарантом оплати постачання Сумською ТЕЦ гарячої води на територію обслуговування котельні із 24 по 31 жовтня. Ціна послуги – майже 2 мільйона гривень. У чому ризики такого договору ми поцікавились у юриста. Говорить адвокат Сергій Потураєв:

 «Строк оплати за цим договором визначений, здається 20 листопада 2018 року, от після 20 листопада , я так розумію, що сторони наперед вже знають, що боржник не виконає своє зобов’язання і тому включиться механізм стягнення боргу з, пред’явлення вимоги до поручителя, і після 20 листопада можна вже буде дивитися, хто буде сплачувати ці борги за теплоносій.

Оскільки це змішаний договір і міська рада виступила поручителем за фінансовими зобов’язаннями іншого товариства, то договір-поруки може припинитися у разі зміни кредитором вартості ціни цього договору поставки. А ціну по цьому договору визначає не кредитор і не боржник, і не міська рада, а НКРЄ».

 Додам, від 15 жовтня у будинках на території обслуговування Котельні північного промвузла відсутня гаряча вода, а від 22 жовтня – опалення. Кому вигідна така ситуація, ми запитали телефоном у професора кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президенті України Тетяни Пояркової:

«Ситуація, яка відбувається в Сумах засвідчує, що ми, по-перше, програємо в війні з Росією, тому що поки відбуваються події на гарячому фронті, на внутрішньому от такі втрати 00:12 + 00:14 Місцева еліта не просто програла свого виборця, а вона ще підставила майбутніх кандидатів на президентських виборах, показуючи, що їхні команди не здатні прораховувати ситуацію на майбутнє».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь