У Липоводолинському районі з`явилася перша ОТГ

Перша об’єднана територіальна громада з’явилася у Липоводолинському районі. До складу Синівської об’єднаної громади увійшли Капустинська, Підставська, Подільківська та Синівська сільські ради Липоводолинського району. Колядинецька та Саївська селищні ради не проголосували за приєднання до новоствореної ОТГ.

” Чотири місяці, які у нас залишилися, ми будемо доживати на своїх бюджетах. Загальний бюджет у нас буде тільки з нового року, один, де будуть і видатки, і надходження. Зараз по всіх наших підрахунках, порівняно з тим, що у нас зараз бюджет наших сільських рад,  які йдуть на об’єднання ставить близько 7 млн грн., то після об’єднання у нас буде 22 млн грн.. Чисельність громадиу нас виходить 3 620 людей”, – говорить Олег Тихоненко, голова Синівської селищної ради.

Липоводолинський район лишався останнім районом Сумської області,в якому не було створено жодної об’єднаної чи спроможної територіальної громади. І тепер там ця громада є. і можемо констатувати факт, що в кожному районі Сумщини є ОТГ.  На даний момент залишаться механізм добровільного приєднання. Але, як ми знаємо з державної концепції проведення реформи децентралізації, якщо ці сільські ради не приєднаються добровільно до 2020 року, чи якось не змінять формат, то після цього вони будуть приєднані на основі нормативно-правового акту”, – каже Карен Агаджанов-Гонсалес, консультант офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації Міст України.

Наразі документи вже відправлені до Центральної виборчої комісії. Вона має призначити вибори в ОТГ на останню неділю жовтня. Синівська об’єднана територіальна громада стала 33-ю утвореною громадою на Сумщині. Всього за перспективним планом їх має бути на Сумщині – 53.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь