У листопаді посилено розшукуватимуть військових, що самовільно залишили частини


З 1 листопада, протягом місяця, триватимуть посилені заходи з розшуку військових, що самовільно залишили частини. Шукатимуть за місцем проживання, розпитуватимуть рідних та знайомих. На сьогодні по області таких 81 особа.
«Встановлено вже місце перебування. Це – переважно Російська федерація, республіка Крим, яка на даний момент анексована, а також країни ЄС. У випадку, якщо ці особи перетнуть державний кордон вони будуть затримані й доставлені до відповідних військових прокуратур. Відносно військовослужбовців, які покидали військові частини до 10 днів – складаються адмінпротоколи й направляються в суд. За вироком суду виносяться відповідні рішення – це або штраф або адмінарешт від 7 до 10 діб з утриманням на гауптвахті», – повідомив т.в.о. начальника відділення військової служби правопорядку м. Суми Роман Падалка.
«Більшість цих військовослужбовців покинули ці військові частини саме протягом 14-15 років, коли розумієте були тенденції не устаткування відносин і добровільних батальйонів, вони не були законодавчо закріплені за військовими частинами. І ці юнаки, військовослужбовці чоловіки пішли й не закріпились відповідними наказами за командирами військових частин», – пояснив заступник Сумського обласного військового комісара Сергій Харченко.
З 2014 року і по теперішній час притягнули до відповідальності 183 військовослужбовці.  З них, 10 % осіб – суд призначив адмінштрафи. Решті – призначені різні терміни позбавлення волі за статтями самовільне залишення служби, дезертирство, а також ухилення від військової служби. Санкції статей передбачають від 3 до 12 років позбавлення волі з випробувальними термінами.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь