У Сумах частина міста 2 тижні без гарячої води і четверту добу без тепла

 У Сумах люди 2 тижні без гарячої води і четверту добу без теплаЦе будинок на вулиці Іллінській. Тут немає гарячої води і опалення. Його мешканка Вікторія – мати тритижневого хлопчика.

“Ти цілими днями носишся з тазами, кастрюлями, кип’ятильниками для того, щоб нагріти воду.  Навіть нічого не сохне. Вже не кажучи про те, що у квартирі достатньо прохолодно, а для малої дитини одну кімнату можна ще нагріти нагрівачем”, – говорить вона.

Без гарячої води та тепла у Сумах зараз близько 300 будинків – це 80 тис. людей.Тепло і гарячу воду людям подає Котельня північного промвузла. Там мають борг за газ – близько 120 млн грн.

“Через заборгованість за спожитий природній газ у сумі близько 100 млн грн перед НАК Нафтогаз Україна, що фактично призвело до зриву опалювального сезону головною причиною не підписання договору на постачання газу є заборгованість за використаний комерційний газ перед ТОВ «Інвестсервс» у сумі 19 млн грн”, – говорить Микола Клочко.

Говорити про борги директор Котельні з журналістами не захотів.

Розрахуватись частково з боргами Котельня має за рахунок продажу цією будівлі. Її погодилась викупити у підприємства Сумська міська рада на сесії 26 жовтня. Гроші, які сплатять за Клуб юного техніка, – майже 15 млн. грн.

У прес-центрі Сумського науко-виробничого об’єднання слухавку не беруть. Речниця підприємства Діана Кіріченкона телефонні дзвінки також не відповідає… Що стосується соціальної сфери, якій має надавати послуги Котельня північного промвузла, зараз ці дитячі садки, школи та лікарні опалює ТОВ «Сумитеплоенерго».Для цього між ним і Котельнею укладений договір, поручителем виконання якого виступив міський бюджет – сума поруки майже 2 млн. грн.

Сьогодні на апаратній нараді в обладміністрації начальник житлово-комунального господарства області Сергій Луговий розповів про ситуацію з опалюванням на Сумщині: “Не включеними залишаються 324 будинки по м. Суми. Це 304 будинки – зона обслуговування Котельні північного промвузла, Охтирки – 4, Шостки – 2. 

 Ми зв’язалися телефонами з мерами Шостки та Охтирки щодо ситуації на даний час по підключенню тепла до житлових будинків. “Нема вже ніяких проблем, всі будинки вже включені, є окремі тільки під’їзди всі будинкам включено вже тепло. На одному і другому будинку ліквідовано, там були пориви, вони ліквідовані в суботу”, – говорить Микола Нога, шосткинський міський голова.

Ігор Алєксєєв, Охтирський міський голова :Теплоносій поданий до всіх житлових будинків без виключення, не підключеними залишаються 4 будинки. Два 8-ми квартирних, 12-ти по верхівка велика і один 5-ти поверховий будинок. Причини чисто технічні, зараз займаємося цим. Я сподіваюсь може день-два, може й сьогодні ці питання вирішаться”. 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь