У Сумах через суд не проводять конкурс на управителів будинків


Відтермінували строк обрання управителів для будинків до 1 травня 2019 року. Вчора за це проголосували у Парламенті депутати. Тобто, ті ЖЕКи, що зараз працюють і будуть обслуговувати мешканців багатоквартирних будинків далі. Але до того часу мешканці мають визначитись з управителями, або це за них зробить міська влада.

Вулиця Івана Сірка, 45 – цю сумську багатоповерхівку обслуговує «Жилищник» – мешканці визначились, що і надалі користуватимуться його послугами. «У минулому році восени відбулось зібрання мешканців, на яке приходив директор ЖЕКу. Він нам розповів про умови, що ми можемо залишитись із цим ЖЕКом, можемо обрати інший чи створити ОСББ. Ми усі разом поспілкувались і вирішили, що залишимось із цим ЖЕКом, бо знаємо, що вони вже зробили та що планують зробити»,- розповідає мешканка будинку Оксана Магуренко.

Таких як мешканці цього будинку у Сумах – 30%, решті – керуючу кампанію, за законом, має призначити міська влада.
Рішення про проведення конкурсу на управителів було прийняте у березні цього року на засіданні виконавчого комітету. Конкурс мають провести для тих будинків, які не створили ОСББ та не визначилися з управителями. Таких у Сумах 1250. Це майже 70% від усього житлового фонду.

Сам конкурс у Сумах відтермінували через те, що один з ЖЕКів – «Сумитехнобудсервіс» подав позов до суду.
«12 червня буде розглядатись апеляційна скарга в Харківському адміністративному апеляційному суді про заборону проведення конкурсу, після вівторка ми будемо планувати свої дії. Вчора ВР були внесені зміни до закону про житлово-комунальні послуги, який не набув дії, тобто ще на півроку відтерміновується набуття чинності й виникне ситуація невизначеності – конкурс ми не можемо провести, закон про житлово-комунальні послуги не набув чинності і якимсь чином реагувати на ситуацію потрібно і тому пропонується уже за рішенням виконавчого комітету безпосередньо. Тобто чекати поки законодавець визначиться, або поки вирішить справу суд не можливо», – прокоментував ситуацію начальник правового управління Сумської міськради Олег Чайченко.
Поки ж на сайті міської ради зареєстрований проект рішення виконавчого комітету про те, що тимчасово до визначення управителя або до моменту укладання договорів ЖЕКи мають надавати свої послуги мешканцям будинків.

«Всі мають розуміти, як і міська рада, так і майбутні управителі, тобто на сьогоднішній день ЖЕКи, те, що не буде призначений управитель, то вони не будуть мати можливість в законному руслі надавати свої послуги з утримання будинку, тому що такої послуги вже не буде і люди не зможуть отримувати пільги й субсидії. Тобто, у нас на сьогодні, не робиться переділ дир, а завдяки реформі робиться відкритий ринок, тобто вже не потрібно буде кланятись управителям, що треба щось зробити. Не подобається – провели збори 51% – до побачення. Відповідно, на сьогодні це все гальмується, бо люди сидять на «кормушкє» – це житлово-комунальні послуги», – зауважив голова правління асоціації ОСББ «Сумщина» Роман Гученко.

Після проведення конкурсу і призначення будинкам управителів вони зможуть їх переобрати загальними зборами мешканців.
За словами начальника правового управління Олега Чайченка, позов до суду «Сумитехнобудсервіс» подав через те, вони не згодні з проведенням конкурсу, мотивуючи це тим, що новий закон про житлово-комунальні послуги дає право проводити конкурс органам місцевого самоврядування тільки коли до нього звернулись мешканці будинку.
Почути ж коментар Сергія Хрупи – директора ЖЕКу «Сумитехнобудсервіс», що подав до суду, нам не вдалося. Спочатку чоловік послався на зайнятість – пізніше слухавки не брав.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь