У Сумах через ціну на пальне автомобілісти зупинили рух

Сьогодні у Сумах зупинили рух автомобілі на Харківській.  Спочатку протестувальники зібралися на парковці біля Мануфактури. Далі поїхали на вулицю Харківську.  З 9 ранку на Харківській зупинилися автівки в обох напрямках від ТРЦ Мануфактура до зупинки “Сумсільмаш”. Причина  – вартість пального.

“Підвищення цін на паливо. За 2 тижні ціна виросла на 4 гривні майже.  Я на дизелі. Немає слів”, – говорить учасник акції Руслан Гончаренко.

Через протест не могли їхати десяток тролейбусів. А також маршрутки. О 10 ранку проїзд відновили. 

“На місце приїхали 5 екіпажів патрульної поліції. Здійснювали регулювання руху. Транспортні засоби були відведені в кармани, які знаходяться поблизу проїжджої частини, де учасники дорожнього руху здійснювали свій рух”, – говорить Олег Сологуб, речник управління патрульної поліції Сумщини.

 На думку аналітика консалтингової компанії UPEGO Олександра Сіренка через те, що нафтопродукти, які реалізовуються на території країни, – це імпорт, держава не може впливати на цінову ситуацію. За винятком контролю за курсом національної валюти та формування податкової політики. Про це він сказав телефоном кореспондентам Суспільного:”Україна не має впливу на ці ринки. Ми спостерігачі й, на жаль, вимушені розраховуватись по тих цінах, які в щоденному режимі надходять нам, які закладені у формулу розрахунків. Коли щось стрімко зростає чи дешевшає, хтось на цьому заробляє. Контролювати рівень гривні до іноземних валют, мені здається, Національний банк має такі важелі. Що ще Уряд міг би зробити – це передивитись ставки податків на пальне – вони наразі у нас високі  зокрема, на бензини”. 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь