У Сумах мітингували проти підвищення ціни на газ і за включення опалення

Мітинг проти підвищення ціни на газ та за включення опалення у сумських будинках відбувся сьогодні. Організували його 4 партії:«Рух нових сил Михайла Саакашвілі», «Громадянська опозиція», «Справедливість» Валентина Наливайченка і «Самопоміч».

Зранку біля будинку Рад у Сумах, де в цей час відбувалася сесія міськради, зібралися люди. Усього їх близько пів сотні.

« Два дні погріли батареї.. і все.. Четверо онуків і якось треба їх обігрівати, якимось чином треба утеплюватись і так далі. Ну що це за дурниці? Тарифи підняли просто до нелюдських розмірів – ну дійсно геноцид», – каже Сергій Відюк, учасник мітингу.

« Ми живемо в Курському мікрорайоні. У нас до цього часу немає тепла. Діти хворіють, взагалі люди хворіють, холодно і невідомо, коли те тепло взагалі буде. Ніхто ніяких питань, безпосередньо що стосується людей не вирішує. Піднімають тарифи, знову на газ підняли тариф, далі вже нікуди, я просто вже не знаю, як можна взагалі людям вижити? Це взагалі стосується не лише нас, а всієї України стосується. Люди будуть замерзати. Якщо буде холодна зима – люди просто замерзнуть. І ось сьогодні зібралося людей небагато, тому що ніде практично не афішували, тільки в інтернеті, одним рядком. Це ж не кожен там сидить в інтернеті», – розповіла Людмила Дегтярьова.

Про вимоги розказав співорганізатор мітингу Андрій Фролков: « Наші вимоги: перше – ми не погоджуємось із прозорістю підняття ціни на газ для населення. Тобто, поки нам не доведуть інше, ми не можемо погодитись із тим, що треба піднімати. Тобто, треба спочатку підтягнути соціальні стандарти, щоб населення було платоспроможним. Можливо й треба піднімати, але ніхто не довів, чому саме так це відбувається. По-друге ми вимагаємо притягнути до політичної відповідальності міського голову і його фракцію, яка сьогодні є керуючою в нашому місті і більшість якої є депутати Сумської міськради і по-третє, ми вимагаємо негайно увімкнути опалення для мешканців Ковпаківського мікрорайону».

Тривав мітинг пів години. Потому його резолюцію передали Сумському міському голові. Це було під час сесії міської ради.

Сумська міська рада більшістю голосів звернулася до Президента України з проханням скасувати постанову Кабінету міністрів про підвищення ціни на газ. За це рішення проголосувало 23 депутати.

 Подорожчає газ з 1 листопада на 23 відсотки. Чи можливе зниження ціни на газ – ми телефоном поцікавилися у голови асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса: “Я не вірю в те, що буде зниження. Зниження може бути лише, якщо видобуток газу більше ніж на 40 відсотків нашого українського газу, якщо буде скорочено споживання тепла і газу житлового фонду і бюджетним організаціям і якщо гривня не буде девальвувати”. 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь